Działalność Klubu Seniora z Miechowic Wielkich w kwietniu była bardzo obfita w różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, w których uczestniczyli seniorzy. Jednym z ważnych wydarzeń dla klubowiczów był Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Gminę Wietrzychowice oraz Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Właśnie na tym kiermaszu seniorzy mogli przedstawić innym swoje dzieła, swój talent jaki posiadają do tworzenia dzieł z różnych materiałów.

W klubie nie mogło także zabraknąć gości. Tymi gośćmi tym razem była młodzież ze szkolnego wolontariatu z Wietrzychowic, która przybyła do Klubu Seniora z życzeniami oraz stroikami i Kartkami świątecznymi z okazji Świąt Wielkanocnych.

Kolejnym wydarzeniem ważnym dla seniorów w tym miesiącu było spotkanie integracyjne z Klubem Seniora z Jadownik Mokrych oraz wspólne spotkanie z dziećmi i młodzieżą z zespołu ludowego „Mali Radłowianie”. Całość zorganizowana była w Domu Ludowym w Jadownikach Mokrych przez oba kluby. Zaproszony na ten dzień zespół zaprezentował przepiękne tańce ludowe w strojach regionalnych z całej Polski.

Na zaproszenie dzieci i młodzieży z Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego w Jadownikach Mokrych przybyło kilku seniorów z miechowickiego klubu. Seniorzy, którzy pojawili się w ośrodku mieli możliwość zobaczyć występ pt. „Misterium Męki Pańskiej”, pracę jaką wykonali uczniowie i ich nauczyciele zarówno przy rolach jakie rozdali aktorom jak i przy strojach i scenografii, która przenosiła widzów do czasów i miejsc przedstawianych.

Jak co miesiąc nie obyło się w klubie, aby w kuchni nic się nie działo. Tym razem przy świątecznych nastrojach seniorzy przygotowali przepyszny żurek z białą kiełbaską oraz jajkiem. Wszyscy wspólnie zasiedli do stołu i mogli się poczuć jak w domu. Innym zajęciem kulinarnym było przygotowanie andrutów na spotkanie z dziećmi z Radłowa.

Pod koniec miesiąca, na Światowy Dzień Książki, seniorzy wybrali się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Wietrzychowicach. Na miejscu zobaczyli jak funkcjonuje biblioteka, co się zmieniło. Pracownice biblioteki przygotowały dla seniorów pytania dotyczące znanej literatury zarówno o tytuł książki, autora jak i pytania, z jakiej książki pochodzi dany cytat. Seniorzy mogli w taki sposób sprawdzić swoją wiedzę na ten temat.

Także w kwietniu nie mogło zabraknąć zajęć fizycznych. Tym razem były to ćwiczenia na stojąco, z wykorzystaniem kolorowej chusty, oraz gry i zabawy, z wykorzystaniem muzyki jak np. zabawa w krzesełka czy w chusteczkę. Ponadto seniorzy ćwiczą swoje mięśnie jak bywało to w poprzednich miesiącach w pozycji siedzącej, gdyż tak czują się bezpieczniej.