Miesiąc luty w klubie seniora jest miesiącem, który zaczął się przygotowaniami do Walentynek. Seniorzy stworzyli własnoręcznie zrobione serca. Ozdobili je różnymi materiałami np. wstążeczkami  lub posypali je kolorowym brokatem. 

Swoimi umiejętnościami klubowicze wykazali się także przy wykonywaniu  kartek walentynkowych, w których głównym sposobem ozdabiania jest metoda quilingu. Powstały najróżniejsze piękne dzieła, które swoje miejsce znalazły na wystawce. Niektóre z nich znalazły swoich adresatów. 

W miesiącu lutym nie zabrakło warsztatów kulinarnych. Seniorzy przygotowywali ciepłe danie. Tym razem były to naleśniki, które klubowicze połączyli z dżemem i serem. Następnie wspólnie przy stole zjedli  przyrządzone pyszności.

Często w karnawale, a zwłaszcza na zabawach karnawałowych można spotkać ludzi, których twarze są zakryte maską. Seniorzy także stworzyli swoje maski. Seniorzy oprócz robótek ręcznych wykonują także ćwiczenia fizyczne. Na zajęciach ćwiczą z różnymi przyrządami oraz uczą się nowych układów i kroków do danej melodii. 

Miesiąc luty może być też czasem przygotowań do wiosny. Na parapetach w Klubie Seniora w Miechowicach Wielkich pojawiły się nowe doniczki, jak i różnego rodzaju pojemniki, do których została wsypana ziemia oraz nasionka zarówno kwiatków jak i warzyw czy ziół. Niektóre już po tygodniu pojawiły się nad ziemią.

Okres Bożego Narodzenia dobiegł końca dlatego klubowicze odłożyli na bok kolędy. Zaglądnęli do swoich śpiewników. Seniorzy ułożyli piosenki tak aby mogli łatwo znaleźć daną piosenkę i są już przygotowani do śpiewania.

Jednym z gości przybyłych do klubu była pani Barbara Kamysz – Wietecha z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z informacją dla seniorów odnośnie Programu – Korpus Wsparcia Seniorów i możliwości skorzystania z tzw. „opasek bezpieczeństwa”, które są adresowane do ludzi starszych, samotnych umożliwiające im poczucie bezpieczeństwa w domu. Takie opaski działają na zasadzie przyciśnięcia jednego przycisku w momencie gdy jest zagrożenie zarówno zdrowotne jak i np. pożar.

Koniec lutego to także koniec karnawału, ostatki. Seniorzy zaplanowali w tym dniu poczęstunek. Gościem, który odwiedził klub był Wójt Gminy Wietrzychowice – Tomasz Banek. 

Miesiąc luty choć jest to najkrótszy miesiąc w roku miał w sobie dużo dni, które seniorzy w przeróżny sposób wykorzystali do utrwalania działań w ramach samopomocy  oraz integracji wzajemnej.