Bardzo ważnym wydarzeniem, zarówno dla jadownickiego jak i miechowickiego klubu seniora, było przybycie dzieci z zespołu ludowego „Mali Radłowianie „ z Radłowa. Dzieci oraz orkiestra, która przybyła na ten dzień do Domu Ludowego w Jadownikach Mokrych, zaprezentowali zebranym seniorom oraz innym zgromadzonym, przepiękne tańce ludowe w oryginalnych strojach ludowych z różnych regionów Polski. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli zarówno Gminy Wietrzychowic w osobie Wójta Gminy pana Tomasza Banka oraz Sołtysa Jadownik Mokrych pani Urszuli Kogut. Po pięknym występie, na wszystkich czekał poczęstunek. Na sam koniec wspólnego spotkania seniorzy zaśpiewali piosenki z nowych śpiewników, które przygotowują na następne okazje.

Następnym wydarzeniem, w które seniorzy byli bardzo mocno zaangażowani był „Kiermasz Wielkanocny” oraz Międzygminny Konkurs Pisanki Wielkanocnej. Seniorzy w poprzednim miesiącu robili stroiki z różnych materiałów, które następnie zapakowali w folię, aby nic się nie popsuło i przywieźli na zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach kiermasz. Dzięki takiej inicjatywie zebrani w tym dniu ludzie mogli podziwiać pracę jaką wykonali klubowicze na zajęciach oraz mogli zakupić te stroiki, które im się podobały.

Czas Świąt to także czas życzeń, dlatego też młodzież ze Szkoły Podstawowej z Wietrzychowic (z wolontariatu) przygotowała dla seniorów cudowne kartki wielkanocne oraz stroiki świąteczne, które dołożyli do życzeń.

Czas Wielkiego Tygodnia oraz same Święta Wielkanocne to dla seniorów jak co roku wielkie wydarzenie. Dzięki zaproszeniu od uczniów i nauczycieli, opiekunów placówek będących na terenie Ośrodka sąsiadującego z Klubem Seniora w Jadownikach Mokrych, seniorzy wybrali się na przygotowane przez nich „Misterium Męki Pańskiej”, w których postacie wcielili się uczniowie tych placówek. Seniorzy mogli zobaczyć jak dzieci niepełnosprawne radzą sobie w takiej sytuacji oraz ile trudu i wysiłku wszyscy włożyli w tą pracę.

Choć w tym miesiącu klubowicze mieli dużo wydarzeń, znaleźli także czas aby wybrać się do sąsiadującej z klubem biblioteki, gdzie mogli zobaczyć co zmieniło się w środku, jakie książki pozyskała biblioteka. Spotkanie odbyło się kilka dni przed Światowym dniem Książki. Z tej okazji zorganizowano dla seniorów zadania w formie pytań, na które należało podać odpowiedź. Seniorzy wspólną pracą odpowiedzieli na wszystkie pytania.

Jak w każdym z poprzednich miesięcy, tak i w tym nie mogło zabraknąć na zajęciach ćwiczeń fizycznych, które najlepiej wykonuje się w większym gronie. Zarówno ćwiczenia grupowe jak i ćwiczenia na bieżni czy orbitreku lub rowerku powodują lepsze samopoczucie dla seniora.

Ostatnie dni miesiąca to dla seniora były zajęciami umysłowymi, gdzie mogli poćwiczyć swoją pamięć rozwiązując grupowo quizy lub indywidualnie ćwicząc swój wzrok przy zadaniach typu „policz cyfry…”