Czas Wielkiego Postu to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa i czas przygotowań, także tych wizualnych, które upiększają nam te święta. Seniorzy swój czas na zajęciach w tym okresie przeznaczyli przede wszystkim na wykonywanie stroików, które mieli przeznaczyć do stoiska na Kiermaszu Wielkanocnym organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach.  Zaangażowanie w przygotowania oraz wykonanie prac było bardzo duże. Wszyscy z  zapałem pomagali nawet w najmniejszy sposób, drobnymi rzeczami lub wskazówkami. Materiałami, które wykorzystali do wykonania tych dzieł były to między innymi lub przede wszystkim kolorowe jajeczka, duże i małe, wełniane kurczaczki, kolorowe piórka z których powstał kogucik, gałązki brzozowe oraz wiele innych materiałów pomocnych do wykonania prac, dzięki którym seniorzy mogli przedstawić swój talent na kiermaszu wielkanocnym.

            Innymi ważnymi wydarzeniami w tym miesiącu  były świętowane imieniny. Solenizantami byli pani Krystyna, pani Helena oraz pan Kazimierz i pan Józef. Wszyscy dostali wspaniałe życzenia od reszty klubowiczów, a także przepięknie zaśpiewane „Sto lat” przy akompaniamencie wykonanym przez pana Tadeusza Duliana oraz Stanisława Majchra.

            Marzec to także miesiąc, w którym świętują kobiety. Na ten dzień pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Wietrzychowicach przygotowali seans filmowy, w którym wzięli udział także członkowie Klubu Seniora z Miechowic Wielkich. Oprócz seansu przygotowany był także mały poczęstunek oraz każda kobieta dostała z okazji jej święta piękną różę.  Oprócz tego w klubie panowie nie zapomnieli o tym święcie i podarowali goździka i tulipana. W zamian za pamięć oraz przypadające 10 marca święto mężczyzn, panie podarowały panom małego kwiatka w doniczce. Jak w poprzednich miesiącach, także i w tym znalazł się czas aby seniorzy mogli poćwiczyć i polepszyć pracę mięśni oraz koordynację ruchową poprzez wykonywanie ćwiczeń wspólnie z innymi w oparciu o krzesła, aby mieć poczucie bezpieczeństwa.