Ten miesiąc był dla seniorów początkiem ponownych zabaw po Wielkim Poście. Radość ta przejawiała się przede wszystkim w tym, że seniorzy powrócili do śpiewania swoich ulubionych piosenek oraz poznania nowych. Śpiewaniu piosenek towarzyszyła muzyka, którą przygrywał pan Tadeusz Dulian.

Innym ważnym dniem dla seniorów były imieniny księdza Marka Koguta dyrektora Ośrodka Rehabilitacyjnego sąsiadującego z Klubem Seniora. Klubowicze wspólnie przeszli na teren ośrodka, gdzie uczestniczyli we mszy świętej. Następnie złożyli solenizantowi życzenia oraz z wszystkimi pracownikami i innymi gośćmi przeszli na poczęstunek.

Seniorzy w kwietniu świętowali także urodziny jednego z klubowiczów, pana Adolfa. Po zaśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” seniorzy usiedli przy suto zastawionych stołach, gdzie mogli skosztować przygotowanych przez jubilata pysznościach oraz porozmawiać i pośpiewać. W tym dniu seniorów odwiedził także były wójt Gminy Wietrzychowice. Seniorzy przygotowali panu Tomaszowi Bankowi upominek, którym chcieli mu podziękować za lata współpracy, a jednocześnie pożegnać.

Jak w każdym miesiącu, tak samo w kwietniu nie mogło zabraknąć odwiedzin pani Barbary Kamysz – Wietechy, pracownika GOPS Wietrzychowice która przekazała seniorom istotne informacje na temat różnych świadczeń: miedzy innymi dodatek osłonowy, Karta Dużej Rodziny, zasiłek pielęgnacyjny, uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawności, świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, świadczenie wspierające. Seniorzy mogli zapoznać się z najnowszymi przepisami odnośnie świadczeń a także mogli porozmawiać na temat bieżących spraw Klubu Seniora.

Zajęciami prowadzonymi w klubie przez opiekunów są także zajęcia fizyczne i umysłowe. Najczęstszymi zajęciami fizycznymi dla seniorów to ćwiczenia mięśni rąk i nóg poprzez rozciąganie specjalnych taśm, dzięki którym poprawiają pracę rąk i nóg. Poprzez małe przemeblowania w klubie seniorzy jedną salę w całości przeznaczyli na salę do ćwiczeń, w której znalazły się dotychczasowe sprzęty takie jak orbitrek czy bieżnia oraz nowy rowerek stacjonarny. Wszyscy chętnie ćwiczą a przy ładnej pogodzie idą na spacer nad pobliskie jezioro oraz sąsiadujące z klubem ogrody.

W kwietniu nie mogło zabraknąć zajęć umysłowych. Aby poprawić swoją pamięć i spostrzegawczość seniorzy rozwiązują różnego rodzaju zagadki, wykreślanki, krzyżówki i od dłuższego czasu układają kolejny obrazek z puzzli.