Miesiąc kwiecień w naszym Klubie rozpoczął się spotkaniem informacyjnym z panią Klaudią Stańczyk w ramach zadania „DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA I EKOLOGII W GMINIE WIETRZYCHOWICE”. W ramach tego spotkania, mieszkańcy gminy oraz klubowicze mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi narzędziami, które pozwolą na wymianę kotłów centralnego ogrzewania, termomodernizacją budynków oraz związane z tym oszczędności.

15 kwietnia z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Stanisława Pająka, wieloletniego, aktywnego uczestnika Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich, aż do ostatnich dni Jego życia. Pan Stanisław dał się poznać, jako miły, serdeczny kolega i niezmordowany tancerz. Był źródłem niezapomnianych żartów, anegdot i wspomnień, które umilały wspólnie spędzony czas. Seniorzy zorganizowali wspólny wyjazd na uroczystość pogrzebową, która odbyła się w Woli Rogowskiej.

20 kwietnia Seniorzy z Miechowic Wielkich i Jadownik Mokrych uczestniczyli w wyjeździe zorganizowanym przez GOPS Wietrzychowice na przedstawienie teatralne, które przygotował i przedstawił zaprzyjaźniony Klub Seniora w Radłowie. Była to premiera spektaklu o bardzo wesołym charakterze pt. „Biuro Matrymonialne.com”. Dziękujemy za zaproszenie, było warto!

Natomiast 24 kwietna członkowie Klubu Seniora zaprosili ustępującego Wójta Gminy Wietrzychowice pana Tomasza Banka na spotkanie, aby podziękować za dobrą współpracę, pomoc ze strony Urzędu Gminy w działalności Klubu oraz obustronne dobre relacje. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenek biesiadnych przy akompaniamencie akordeonowym pana Tadeusza Duliana.

Na zajęciach plastycznych, Seniorzy wykonywali w pracowni elementy do dekoracji tablicy z różnych materiałów. Wykonywano ozdoby ze sznurka, wyklejano elementy do dalszych prac oraz kompozycje kwiatowe z krepiny i z juty. Przy tworzeniu tych prac, klubowicze wykazywali się własną inwencją twórczą, a także starannością i dokładnością.

W miesiącu kwietniu dbano również o rozwój umysłu członków Klubu. Uczestnicy podejmowali zajęcia związane z aktywnym treningiem pamięci. W tym celu rozwiązywali różnego rodzaju łamigłówki, krzyżówki, wykreślanki. Seniorzy zorganizowali także grę towarzyską w „państwa – miasta”, która cieszyła się dużym powodzeniem.

Nie brakowało również aktywności fizycznej. Klubowicze ćwiczyli gimnastykę krzesełkową z wykorzystaniem taśm gumowych oraz ciężarków. Wykonywali również ćwiczenia relaksacyjne i rozluźniające przy muzyce. Warto nadmienić, że do Klubu został zakupiony nowy rower i inne akcesoria do ćwiczeń z których Seniorzy już korzystają.