Miesiąc marzec był czasem przygotowań do świąt Wielkiej Nocy. W klubie seniorzy przygotowywali różnego rodzaju ozdoby świąteczne. Stroiki wykonane z różnego rodzaju materiałów m.in. bibuły, sztucznych jajeczek czy papieru podkreślały wiosenny klimat nadchodzących świąt. Jeden z takich stroików był przeznaczony na konkurs pisanki organizowany przez GCK w Wietrzychowicach. Jak się potem okazało stroik zdobył I miejsce w konkursie. Inny stroik wykonany przez klubowiczów powędrował do koleżanki – seniorki, którą odwiedzili Seniorzy przed świętami, podarowali stroik i złożyli życzenia świąteczne. Jak na każde święto, także i teraz klubowicze zrobili tematyczną gazetkę oraz drzewko z pisankami. Na zajęciach plastycznych, pod okiem Pani Dorotki, Seniorzy poznali techniki splotów ze sznurka, które posłużą do wykonywania przeróżnych ozdób i przedmiotów metodą makramy.

W ostatnim czasie, Seniorzy bardzo dużo czasu na zajęciach, poświęcali podtrzymaniu swojej kondycji fizycznej. W tym celu wspólnie wykonywali zestaw ćwiczeń zaproponowany przez opiekunów oraz uczestników. Podczas wykonywania danych elementów ćwiczeń wykorzystywali taśmy do rozciągania, przy użyciu których mogli popracować nad mięśniami swoich rąk i nóg. Chętnie korzystali także z bieżni, orbitreka czy rowerka stacjonarnego. Te urządzenia pomagają poprawić wytrzymałość fizyczną oraz poprawić kondycję pracy nóg.

Jak co miesiąc także w marcu nie mogło zabraknąć ćwiczeń umysłowych. Rozwiązywano przeróżne quizy, zarówno w formie papierowej jak i w formie elektronicznej. Seniorzy, poświęcają dużo czasu na układanie przeróżnych obrazów z puzzli, co stało się już w pewnym sensie rutyną oraz ulubionym zajęciem, zwłaszcza mężczyzn. W swojej kolekcji posiadają już kilka dużych obrazów, a ostatnio udało im się zakończyć obraz składający się z 1500 elementów. Takie ćwiczenie pomaga pracować nad cierpliwością, wymaga koncentracji i skupienia uwagi, usprawnia także motorykę palców poprzez dopasowywanie małych elementów układanki.

W tym miesiącu seniorzy świętowali imieniny pana Józefa, któremu składali życzenia, śpiewali sto lat.

Do klubu w odwiedziny zawitał pan Jan bylica, wójt tutejszej gminy pan Tomasz Banek oraz pracownik GOPS – u, pani Barbara Kamysz Wietecha. Seniorzy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami zarówno na temat klubu jak i na temat gminy.

Na ostatnim spotkaniu marcowym klubowicze złożyli sobie życzenia na nadchodzące święta oraz planowali co będą robić w następnych miesiącach.