Tradycyjnie w miesiącu marcu uczestnicy Klubu celebrowali imieniny Heleny, Kazimierza, Krystyny i Józefa. Były życzenia, poczęstunek przygotowany przez solenizantów, wspólne śpiewanie okolicznościowych piosenek przy akompaniamencie p. Tadeusza Duliana na akordeonie i wspaniała atmosfera. Wszystkim solenizantom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

W marcu w naszym Klubie świętowaliśmy również Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny. Panowie wraz z życzeniami wręczali Paniom piękne róże a do życzeń dołączył się także Wójt gminy Wietrzychowice pan Tomasz Banek, który za pośrednictwem pani Barbary Kamysz –Wietecha – pracownika GOPS Wietrzychowice, przekazał klubowiczom słodki prezent za który dziękujemy. Potem przyszedł czas na poczęstunek, który przygotowały nasze panie oraz czas na rozmowy, wspomnienia i piosenki.

20 marca klubowicze z Miechowic Wielkich wzięli udział w warsztatach integracyjnych z uczniami SP Wietrzychowice pod opieką pani Doroty Stokłosy. Seniorzy wspólnie z uczennicami wykonywali koszyczki wielkanocne i krokusy a w międzyczasie zawitali też do kuchni gdzie dziewczęta razem z paniami z Klubu piekły babeczki. Na koniec spotkania nastąpiła wspólna wymiana życzeń i kartek świątecznych. Dziękujemy bardzo za współpracę.

Pod koniec marca, Seniorzy spotkali się również z przedstawicielem Komisariatu Policji w Żabnie, naszym dzielnicowym mł. asp. Dawidem Dziedzicem, który przeprowadził prelekcję na temat praktycznych aspektów przestrzegania zasad bezpieczeństwa, związanych z oszustami. Prowadzący wykład poinformował Seniorów, czego należy unikać i jak się zachować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Szczególną uwagę zwrócił na zagrożenia, na które najczęściej mogą być narażone osoby starsze, omówił też metody działania przestępców oraz sposoby postępowania i reagowania w sytuacjach niebezpiecznych.

W poniedziałek 25 marca uczestnicy Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich zasiedli przy wspólnym stole, do „Uroczystego Śniadania Wielkanocnego”. W spotkaniu udział wziął Wójt gminy Wietrzychowice p. Tomasz Banek, który złożył Seniorom świąteczne życzenia. Tego dnia na stole królowały tradycyjne wielkanocne potrawy: żur, jajka, biała kiełbasa, sałatki i pyszne babeczki. Wszystko własnoręcznie przygotowane, bo takie smakuje najbardziej.

Jak w każdym miesiącu odbywały się zajęcia plastyczne w trakcie których tworzone były piękne wielkanocne ozdoby oraz kwiaty z krepiny, którymi przystrojono nasze pomieszczenia klubowe. Seniorzy przygotowali także kartki wielkanocne i stroiki dla naszych gości oraz specjalny stroik do Międzygminnego Konkursu Pisanki Wielkanocnej organizowanego przez GCK w Wietrzychowicach. W kategorii „Prace zbiorowe” stroik wykonany przez klubowiczów z Miechowic Wielkich został nagrodzony za zajęcie I miejsca.

W programie zajęć Klubu nie mogło zabraknąć ćwiczeń gimnastycznych oraz ćwiczeń ruchowych z dużymi piłkami i innymi akcesoriami. Seniorzy brali też udział w ćwiczeniach koncentracji i pamięci, rozwiązując różnego rodzaju łamigłówki, quizy i gry edukacyjne. Klubowicze bardzo chętnie uczestniczyli też w próbach śpiewania piosenek do których przygrywał na akordeonie pan Tadeusz Dulian. Należy podkreślić także duże zamiłowanie naszych Seniorów do zajęć kulinarnych. Tego przykładem były między innymi znakomite placki ziemniaczane, przygotowane i upieczone na złocisty kolor w klubowej kuchni.