Listopad, to miesiąc gdzie przyroda przygotowuje się w pięknych barwach do zbliżającej się wielkimi krokami zimy. Także seniorzy w klubie w Jadownikach gromadzą różne owoce jesieni, takie jak szyszki, żołędzie czy kasztany aby mieć materiał do swoich prac.

Najważniejszym dniem w listopadzie jest „Święto niepodległości”. Z tej okazji do klubu zawitały dzieci z miejscowego oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki przygotowały dla klubowiczów piosenki patriotyczne oraz życzenia z okazji Światowego Dnia Seniora. Z tej samej okazji do klubu zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach. Wolontariusze wraz ze swoim opiekunem panią Dorotą Stokłosą przygotowali dla każdego seniora laurkę.

W listopadzie do naszego klubu przybyły także gościnnie: Pani Urszula Kogut – sołtys Jadownik Mokrych oraz Pani Jadwiga Gorla – dyrektor GCK. Pani sołtys przyniosła zaproszenia dla seniorów i zaprosiła zebranych na „Wigilię dla samotnych” oraz poprosiła seniorów o przygotowanie jasełek na ten dzień. Z panią Jadwigą Gorlą – dyrektor GCK seniorzy rozmawiali o planach na nadchodzący czas. Chętnie słuchali propozycji i wskazówek Pani dyrektor pod kątem wzięcia udziału w planowanych uroczystościach.

Ważnym dniem w klubie, było świętowanie 50 rocznicy ślubu państwa Plewniaków. Wszyscy zebrani złożyli im najserdeczniejsze życzenia oraz wspólnie zaśpiewali „Sto lat”. Następnie zasiedli do suto przygotowanych stołów.

Po tym jak pani sołtys poprosiła seniorów o przygotowanie jasełek, seniorzy co czwartek ćwiczyli wybrane kolędy i pastorałki, do których przygrywali gościnnie Pan Tadeusz Dulian i Pani Joanna Burzawa. Jasełka będą przygotowywane wspólnie z dziećmi z oddziału przedszkolnego.

W tym miesiącu, na zajęciach manualnych, klubowicze skupili się na wykonywaniu stroików świątecznych. Głównym materiałem w produkcji tych dzieł były szyszki.