Listopad jest miesiącem bardzo ważnym dla każdego Polaka z uwagi na Święto Niepodległości. Seniorzy z Klubu z Miechowic Wielkich mieli okazję uczestniczyć w obchodach tego święta razem z dziećmi z Publicznego Przedszkola w Wietrzychowicach. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, po czym śpiewano pieśni patriotyczne.

Innym momentem, gdzie seniorzy włączyli się do wspólnego przeżywania Święta Odzyskania Niepodległości, było wzięcie udziału w akademii zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Wietrzychowicach oraz Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Tym razem akademię na ten dzień przygotowała klasa IV pod kierownictwem ich wychowawcy pana Stanisława Nowaka. Po przedstawieniu wszyscy wspólnie zaśpiewali niektóre pieśni patriotyczne np. „Rotę”.

Kolejnymi radosnymi wydarzeniami w życiu klubowiczów było świętowanie imienin panów Stanisławów, a także pana Andrzeja. Wszyscy zebrani odśpiewali solenizantom tradycyjne „Sto lat”, oprawę muzyczną zapewniał pan Tadeusz Dulian. Zebrani biesiadowali przy suto zastawionych, przez solenizantów stołach, rozmawiali i śpiewali piosenki.

Listopad to także miesiąc, w którym obchodzi się Światowy Dzień Seniora. Do Klubu w Miechowicach przybyli reprezentanci Szkoły w Wietrzychowic wraz z opiekunem panią Dorotą Stokłosą, aby seniorom złożyć życzenia oraz przekazać własnoręcznie zrobione pamiątkowe kartki. W tym dniu także zagościł przyjaciel Klubu Seniora pan Jan Bylica, który wspólnie z seniorami mógł porozmawiać o bieżących sprawach klubu, zebrani także wspominali dawne czasy z młodości.

Dużym wyzwaniem dla klubowiczów w tym okresie, jaki sobie obrali za cel, było przygotowanie jak najwięcej stroików świątecznych. Seniorzy każdą chwilę spędzili w pracowni nad malowaniem szyszek, klejeniem elementów, przygotowywaniem podstaw, aby wykonać jak najwięcej stroików, które będą wystawione na Kiermaszu Bożonarodzeniowym przygotowanym przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Niektóre stroiki posłużą do dekoracji, a jeszcze inne będą podarunkiem dla gości.

Jak w każdym miesiącu, także i w tym nie mogło zabraknąć ćwiczeń fizycznych i umysłowych Seniorzy podczas tych ćwiczeń poprawiali swoją sprawność mięśni i stawów, a także umysłu. Ćwiczenia umysłowe sprawdzają pamięć oraz utrwalają spostrzegawczość dlatego seniorzy chętnie rozwiązują różne quizy, krzyżówki czy łamigłówki.