Klub seniora to miejsce gdzie mogą seniorzy przyjść, spotkać się z innymi, brać udział w zajęciach zarówno fizycznych jak i manualnych lub kulturalnych.

         W tym miesiącu seniorzy dużo zajęć poświęcili na przygotowanie prezencików dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach, z którymi mieli się spotkać. Niestety ze względów na pogodę spotkanie zostało przełożone na inny termin. Seniorzy po dyskusjach pojechali przekazać podarunki, gdyż w środku znajdowały się zrobione przez nich ciasteczka.

         Początek maja to zazwyczaj długie urlopy, wyjazdy na kilka dni. W klubie seniorzy nie zawiedli i wspólnie świętowali urodziny pana Adolfa. Wraz z nim do klubu w odwiedziny przyjechał jego syn Andrzej, przybyły ze Stanów gdzie tam pełni funkcję prezesa Klubu Parafii Jadownik Mokrych w Chicago.  Przy suto zastawionych stołach klubowicze mogli porozmawiać z panem Andrzejem o tamtejszym klubie, o krajanach żyjących na obczyźnie, a także opowiedzieć mu jak działa nasz klub i w jakich wydarzeniach seniorzy biorą udział.

         Kolejnym dniem do świętowania były imieniny pań o imieniu Zofia. W klubie gościmy aż trzy panie o tym imieniu. Wszyscy głośno zaśpiewali solenizantkom głośno „Sto lat”, a następnie podczas rozmów kosztowali przysmaków przygotowanych przez panie.

         Seniorzy mieli możliwość brania udziału w obchodach Powiatowego Dnia Weteranów organizowanego m.in. przez  Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Na tym święcie zaprezentowały się jednostki służb mundurowych przedstawiające wszystkim zgromadzonym swoje wyposażenie, umundurowanie oraz pojazdy służbowe.

         Na zajęciach seniorzy rozmawiali o zbliżającej się wycieczce do Krynicy organizowanej przez pana Jana Bylicę. Głównym tematem tych dyskusji było wyposażenie, co powinni ze sobą wziąć, oraz o której powinni w umówionym miejscu.

         W tym miesiącu seniorom udało się skończyć układać puzzle, które dostali od pracowników GOPS w Wietrzychowicach. Obrazek został umieszczony w ramce i powieszony, aby każdy gość widział go.

         Jak co miesiąc nie obyło się bez zajęć fizycznych. Najczęściej, a zarazem najbardziej ulubionymi ćwiczeniami są ćwiczenia mięśni rąk i nóg w pozycji siedzącej oraz ćwiczenia wykonywane na bieżni i rowerku.          Maj był miesiącem, w którym seniorzy jako zajęcia umysłowe lubili rozwiązywać wykreślanki. Te czynności pomagają na spostrzegawczość oraz cierpliwość.