W tym miesiącu seniorzy skupili się przede wszystkim na przygotowaniu do wszelakich imprez i wydarzeń, w których będą brać udział.

         Jednym z takich wydarzeń będzie wzięcie udziału w „Memoriale płk. Władysława Kabata” organizowanym przez m. in. Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. W tym wydarzeniu seniorzy przedstawią swoje umiejętności wokalne, a przygrywać im będzie pan Stanisław Majcher oraz pan Tadeusz Dulian. W występie towarzyszyć im będą seniorzy z Jadownik Mokrych. Aby zaprezentować się seniorzy raz w tygodniu na zajęciach ćwiczą piosenki.

         Innym wydarzeniem czekającym na seniorów będzie spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach. Spotkanie zostało przesunięte na czerwiec ze względu na pogodę. W ramach podziękowania, już teraz seniorzy przekazali kompozycję kwiatów w doniczce, którą sami przygotowali w ramach zajęć florystycznych.

         Kolejnym punktem w majowych przygotowaniach były zajęcia papiernicze. Seniorzy wykonywali z papieru, na kilku spotkaniach, przepiękne medale dla każdego dziecka z Przedszkola w Wietrzychowicach oraz sąsiadującego z nim żłobka. Medale choć wykonane z papieru miały na sobie różne techniki, zarówno dziurkowanie, wycinanie i przyklejanie poszczególnych elementów jak i robienie kwiatków metodą quillingu.

         W klubie pojawiła się też pani Barbara Kamysz – Wietecha, pracownik socjalny z GOPS-u w Wietrzychowicach, z którą seniorzy rozmawiali o najbliższej wycieczce do Krynicy.

         Do Klubu Seniora gościnnie dołączyły dwie panie, które chętnie biorą udział w różnych zajęciach.

         Ważnymi dniami dla seniorów są dni, w których świętują swoje imieniny. W maju seniorzy świętowali imieniny panów Stanisławów oraz pani Ireny.

Podczas świętowania seniorzy składali życzenia solenizantom, śpiewali piosenki przy muzyce akordeonu i klarnetu. Gościem w takim dniu był pan Tomasz Banek, Wójt Gminy Wietrzychowice, który przybył spotkać się z klubowiczami i z nimi porozmawiać o nadchodzących wydarzeniach. Takim wydarzeniem był Powiatowy Dzień Weteranów, na który serdecznie seniorów zapraszał.

         Właśnie 19 maja seniorzy wzięli udział w Dniu Weterana gdzie oprócz mszy świętej było wręczenie medali, a także pokazy broni, ubrań i samochodów różnych jednostek mundurowych.          Jak w każdym miesiącu, także i w maju seniorzy wiele godzin spędzili na ćwiczeniach swego ciała i umysłu. Ćwiczenia fizyczne odbywały się na krzesełkach lub na piłkach gdzie trenowali swoje mięśnie ciała a przy tym dobrze się bawili. Quizy, wykreślanki różnego rodzaju wspomnienia to trening umysłu. Tak seniorzy mogą poprawiać swoją pamięć, integrację przez grupowe rozwiązywanie lub rozmowy.