W miesiącu maju Seniorzy uczestniczyli w wycieczce do Przecławia, w którym zwiedzili XVI wieczny zamek otoczony dużym terenem zielonym. Ciekawostką jest fakt, ze zamek ten był w przeszłości w posiadaniu rodziny Mikołaja Reja. Obecnie jest to własność prywatna lecz udostępniana dla zwiedzających. Kolejnym miejscem które zwiedzili Seniorzy był Park Historyczny w Bliźnie, w którym jedną z atrakcji była zrekonstruowana rakieta V2.

Innym ważnym wydarzeniem, które miało miejsce w tym miesiącu było spotkanie seniorów z Klubu z Jadownik Mokrych i seniorów z Klubu z Miechowic Wielkich u pana Jana Bylicy w Jadownikach Mokrych, na jego „Ranczu”. Na tym spotkaniu klubowicze mogli zobaczyć zebrane w tamtejszym „skansenie” eksponaty z dawnych czasów: maszyny i urządzenia rolnicze a także elementy gospodarstwa domowego którymi posługiwali się nasi dziadkowie. Oprócz klubowiczów na to wydarzenie przybyli zaproszeni przez gospodarza goście tacy jak: Wójt Gminy Wietrzychowice pan Robert Śpiewak, Przewodnicząca Rady Gminy Wietrzychowice pani Dorota Stokłosa, Panie pracujące w GOPS-ie w Wietrzychowicach, dyrektor GCK w Wietrzychowicach pani Jadwiga Gorla oraz Radny Gminy Wietrzychowice pan Grzegorz Duda. Podczas wspólnej biesiady, zebranym umilała czas muzyka, przygotowana przez przyjaciela klubów oraz Radnego Gminy Wietrzychowice pana Tadeusza Duliana.

Jak w każdym miesiącu, także i w maju, seniorzy na swoich zajęciach angażowali się w tworzenie rękodzieł pod czujnym okiem Pani Doroty Wojciechowskiej. Owocami tych zajęć są koszyczki, w których jednym z materiałów są ziarna kawy oraz dzbanuszki przygotowane z plecionych sznurków jutowych.

Na zajęciach nie mogło zabraknąć wykonywania ćwiczeń fizycznych, które poprawiają sprawność ruchową seniorów. Obecnie klubowicze mogą w jednym pomieszczeniu ćwiczyć na różnych przyrządach rozmawiając w tym czasie z innymi seniorami.

Maj to miesiąc przygotowań muzycznych, do występu podczas „Memoriału płk. Władysława Kabata”, na którym seniorzy zaśpiewają przygotowane podczas zajęć piosenki. Muzykę do tych piosenek zagra, współpracujący z klubami, pan Tadeusz Dulian.

W maju, w klubie nie mogło zabraknąć zajęć rozwijających umysł. Seniorzy mogli spróbować swoich sił podczas ćwiczeń na spostrzegawczość, gdzie należało znaleźć imiona spośród liter, uzupełniali fragmenty związków frazeologicznych oraz wymyślali słowa na podane litery. Innymi grami, których seniorzy próbowali była gra „Milionerzy”. W tej grze seniorzy odpowiadali na zadawane pytania, gdzie mogli sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin.