W miesiącu maju 2024 roku na „Ranczu” pana Jana Bylicy odbyło się spotkanie integracyjne Klubów Seniora z Miechowic Wielkich i Jadownik Mokrych. Na tym spotkaniu były obecne również panie pracujące w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach. Zaproszenie przyjęli również przedstawiciele władz gminy Wietrzychowice z Wójtem Gminy panem Robertem Śpiewakiem, Przewodniczącą Rady Gminy Wietrzychowice panią Dorotą Stokłosa oraz Wiceprzewodniczącym Rady Gminy panem Grzegorzem Dudą. Spotkanie było pełne ciepła i miłych rozmów a piękna pogoda pozwoliła na wspólne biesiadowanie przy rytmach muzyki ludowej.

Pod koniec maja Seniorzy z Miechowic Wielkich i Jadownik Mokrych uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez GOPS w Wietrzychowicach do miejscowości Blizna i do Przecławia położonych w województwie podkarpackim. W czasie II wojny światowej w Bliźnie znajdował się poligon broni V1 i V2, natomiast w Przecławiu zwiedziliśmy piękny pałac należący do rodziny Reyów z którego to rodu wywodził się nasz poeta Mikołaj Rey. Gościnnie w tej wycieczce wzięli udział: Wójt Gminy Wietrzychowice pan Robert Śpiewak oraz przyjaciel naszych klubowiczów pan Jan Bylica.

Jak w każdym miesiącu odbywały się również zajęcia z rękodzieła w trakcie których tworzono kwiatki z krepiny, z pestek dyni i z juty. Wykonywano dzbany, kompozycje drzewka ze sznurka i mchu chrobotka a także lalki ze styropianu i sznurka bielonego. Nie zapomniano również o żywych kwiatkach, które gdy tego potrzebowały, zostały przesadzone.

Nie zabrakło również zajęć gimnastycznych oraz ćwiczeń ruchowych na rowerkach, z piłkami, taśmami gumowymi i z ciężarkami. Seniorzy wykonywali również ćwiczenia rozluźniające mięśnie i ćwiczenia relaksacyjne przy muzyce. Odbywały się również różnego rodzaju zajęcia mające na celu rozwój pamięci, koncentracji i spostrzegawczości poprzez rozwiązywanie różnego rodzaju łamigłówek, zagadek umysłowych, quizów, wykreślanek.

W miesiącu maju klubowicze wytrwale uczestniczyli w próbach śpiewania piosenek ludowych, przygotowując się do występu na „Memoriale Pułkownika Władysława Kabata” w Miechowicach Małych, pod kierunkiem pana Tadeusza Duliana, który przygrywał na akordeonie.

Tradycyjnie celebrowano też imieniny w naszym Klubie, tym razem swoje Święto obchodziła pani Irena, której życzymy wszystkiego najlepszego.