Klub Seniora to ludzie, którzy lubią się spotykać z innymi i w różnych miejscach. W czerwcu seniorzy odwiedzili różne miejsca i spotkali się z ciekawymi ludźmi.

            Jednym z takich miejsc był skansen pana Jana Bylicy, jadownickiego mieszkańca, przedsiębiorcy. Pan Jan zgromadził wiele zabytkowych przedmiotów dnia codziennego,  które były używane w gospodarstwie rolnym oraz domowym. Skansen zbudowany przez pana Bylicę jest bardzo ważny dla pokoleń, daje ocalić przeszłość przed zapomnieniem.

            Kultura, sztuka to także bardzo ważne rzeczy dla klubów. Seniorzy wybrali się do teatru na musical pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Klubowicze mogli w ten sposób zobaczyć inny rodzaj sztuki teatralnej, oglądnąć przedstawienie w teatrze.

            Innym spotkaniem dotyczącym aktorstwa, telewizji, teatru, sztuki jest spotkanie w Jadownikach z Klubem Seniora z Miechowic Wielkich oraz z aktorem Jerzym Palem. Wszyscy zebrani mogli dowiedzieć się w jaki sposób można się starać o studia w szkole aktorskiej. Aktor wyjaśnił jak przebiegła jego kariera, pokazał w jakich produkcjach brał udział, co jest najtrudniejsze w tym zawodzie.

            Jak w każdym roku seniorzy wybierają się na wycieczkę wspólnie z Klubem Seniora z Miechowic Wielkich. Seniorzy na swoją wyprawę wybrali góry. Początkiem wycieczki była Niedzica i tam klubowicze zwiedzili zamek. Następnie seniorzy mieli możliwość przepłynąć statkiem Zalew Czorsztyński z którego można zobaczyć zarówno Zamek w Niedzicy oraz Zamek w Czorsztynie. Kolejnym etapem wycieczki był Wąwóz Homole. Seniorzy wjechali kolejką na szczyt wzgórza gdzie mogli podziwiać widoki, piękną panoramę gór. Odpoczynek Seniorzy zaplanowali w Szczawnicy, gdzie mieli dłuższy czas dla siebie, aby zakupić pamiątki. Tam mogli posiedzieć na deptaku, czy pospacerować wzdłuż potoku Grajcarek.

Przez cały czerwiec w klubie były wystawione prace pana Stanisława Majchra. Jednymi z widzów oglądających obrazy były dzieci z przedszkola z Jadownik. Dzieci mogły zobaczyć piękne prace oraz wspólnie z seniorami pomalowali ilustracje. Dzieci i Seniorzy byli bardzo zadowoleni ze spotkania i wspaniale się integrowali wzajemnie.Jak co miesiąc Seniorzy nie zapomnieli o świętowaniu imienin. W tym miesiącu imieniny obchodzili pani Janina oraz pan Władysław. Wszyscy składali życzenia imieninowe oraz wspólnie świętowali. W czerwcu nie zabrakło także, podczas spotkań zajęć manualnych oraz pamięciowych pozwalających zachować  sprawność ruchową jak i umysłową.