Klub seniora w Miechowicach Wielkich to są przede wszystkim ludzie, którzy lubią spędzać czas razem, śpiewać piosenki, dobrze się bawić, a także spotykać się z innymi ludźmi i wyjeżdżać na różne wyprawy.

            Początek czerwca dla wszystkich kojarzy się z „Dniem Dziecka”. Z tej okazji Seniorzy wybrali się do przedszkola w Wietrzychowicach. Seniorzy zaśpiewali piosenki, a także wspólnie z dziećmi bawili się i czytali bajki.  Seniorzy przekazali na ręce wychowawczyń słodkości, które jak wiadomo dzieci uwielbiają.

            Integracja z innymi klubami to bardzo ważna rzecz dla rozwoju klubu. W czerwcu klubowicze Z Miechowic Wielkich mieli okazję wspólnie z klubem z Jadownik Mokrych odwiedzić pana Jana Bylicę w jego domu na obrzeżach Jadownik Mokrych i wspólnie zwiedzić skansen przedmiotów starodawnych,  wypartych przez nowe technologie. W tym miejscu wszyscy mogli przypomnieć sobie dawne czasy:  sprzęty i urządzenia jakimi się posługiwano pracując w polu i domostwie.

            Innym spotkaniem klubowiczów z seniorami z Jadownik Mokrych był wyjazd do teatru tarnowskiego na sztukę pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, w postaci musicalu. Choć ten wyjazd odbył się w sobotę to i tak wiele osób z klubu zdecydowało się jechać do teatru.

Teatr i aktorstwo wiąże się także ze spotkaniem klubowiczów z aktorem Jerzym Palem w jadownickim klubie. Pan Jerzy opowiedział zebranym seniorom o jego pracy, w jaki sposób rozpoczął swoją karierę. Aktor pokazał przykłady reklam i filmów, w których brał udział.

            Dobra pogoda w tym miesiącu dała możliwość, aby wyruszyć na wycieczkę w góry. Seniorzy zwiedzili zamek w Niedzicy, mieli tam także możliwość przepłynąć się statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. Następnym punktem wyprawy był wąwóz Homole. Na szczyt Seniorzy wjechali kolejką, skąd mogli podziwiać piękne widoki. Na koniec wszyscy mogli odpocząć przy potoku Grajcarek w Szczawnicy, gdzie mogli zakupić pamiątki dla siebie i najbliższych. Wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu.

             Jak w innych miesiącach także w tym seniorzy na zajęciach wykonywali ćwiczenia fizyczne, które poprawiają ich samopoczucie. Do tych ćwiczeń wykorzystywali zarówno piłki do ćwiczeń jak i chustę oraz inne przyrządy gimnastyczne. Nie zabrakło także zajęć podtrzymujących sprawność umysłową.

            Ważnym elementem spotkań, są także dni w które seniorzy świętują imieniny. W tym miesiącu było pięć osób świętujących. Takimi osobami były pani Elżbieta, pani Marianna, pani Antonina, pani Wanda i pani Emilia. Wszyscy składali paniom życzenia oraz wspólnie tańczyli i śpiewali piosenki.

            Seniorzy mieli także możliwość złożenia życzeń i przekazania drobnego upominku oraz porozmawiania w wspólnym gronie z panem wójtem Tomaszem Bankiem.  Miesiąc czerwiec można powiedzieć, że był bardzo dynamicznym i ciekawym miesiącem dla seniorów.