Grudzień to szczególny miesiąc w roku, gdzie wszyscy przygotowują się na święta Bożego Narodzenia. W tym roku seniorzy zostali poproszeni o przygotowanie jasełek, które przedstawili na spotkaniu wigilijnym dla samotnych, organizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Jadownikach Mokrych. Do występu zaprosili chętne dzieci z Jadownik, które dzięki swoim przebraniom przybliżyły wygląd postaci granych w jasełkach. W późniejszej części seniorzy wspólnie kolędowali wraz z grupą muzyczną oraz zebranymi gośćmi.

            Wyjątkowym dniem była także wigilia, którą seniorzy przygotowali w swoim klubie. Posiłkiem zrobionym przez klubowiczów był tradycyjny barszcz czerwony z uszkami. Seniorzy własnoręcznie zrobili na ten wyjątkowy dzień pierogi z kapustą. Nie mogło zabraknąć również ryby z ziemniakami i kapustą kiszoną. Jak na wigilijnym stole bywa stanął także  kompotu z suszu oraz ciasto. Na ten dzień do klubu przybyli zaproszeni goście: ks. Bogdan Walerowski, Proboszcz z Parafii Jadowniki Mokre; pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wójt Gminy Wietrzychowice oraz fizjoterapeuta współpracujący z klubem pani Beata Urban, a także sołtys Jadownik Mokrych pani Urszula Kogut. W  tym dniu Seniorów odwiedziła także grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach z opiekunem panią Dorotą Stokłosą. Młodzież złożyła życzenia, wręczyła kartki świąteczne, stroiki oraz pierniczki.

            W miesiącu grudniu Seniorzy mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym organizowanym przez Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Wojniczu. Spotkanie opłatkowe odbyło się u ks. Piotra w Błoniu. Seniorzy mieli możliwość spotkać się także z uczestnikami innych Klubów Seniora. Po kolacji wigilijnej wszyscy razem śpiewali kolędy.

            W miesiącu grudniu podstawowymi pracami rękodzieła wykonywanymi przez seniorów były stroiki świąteczne, sporym wyzwaniem okazało się wykonanie szopki będącej dekoracją podczas jasełek na wigilii dla samotnych. Seniorzy sprostali wyzwaniu i okazała szopka zdobiła scenę. Jak przed każdymi świętami Bożego Narodzenia w klubie stanęły choinki udekorowane ręcznie robionymi bombkami i innymi ozdobami. Gazetka ścienna zmieniła się na zimową, na której pojawiły się śnieżynki gałązeczki igliwia oraz bałwanek.

            Na ten specjalny czas seniorzy zmienili swoje śpiewniki na kolędy i przez cały grudzień śpiewali najpopularniejsze z nich.             Okres Bożego Narodzenia to czas, który łączy ludzi ze sobą, a przede wszystkim pokolenia. Starsi opowiadają o dawnych zwyczajach. Młodsze pokolenie chętnie słucha tych opowieści, sprzyja to wzajemnej integracji międzypokoleniowej i podtrzymywaniu tradycji.