Grudzień, jak dla dużej ilości osób, to szczególny czas. Czas refleksji, przemyśleń, przygotowań. Także, dla seniorów z Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich, to czas na wspólne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, spotkania się we wspólnym gronie, życzenia przede wszystkim dużo zdrowia.

Ten miesiąc w porównaniu do poprzednich był bardzo obfity w rękodzieła. Klubowicze wzięli udział w kiermaszu Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach oraz Gminę Wietrzychowice, także skupili się nad wytwarzaniem wszelkiego rodzaju stroików począwszy od tych, które mieli z poprzednich lat, a skończywszy na tych robionych od samego początku. Całość seniorzy spakowali i wystawili na sprzedaż na kiermaszu. Stroiki cieszyły się zainteresowaniem.

  Oprócz stroików przygotowywanych na kiermasz, seniorzy wykonali także ozdoby świąteczne do swojego klubu, aby wchodząc do budynku , już od progu czuć było magię świąt. Klubowicze ubrali choinkę oraz zrobili gazetkę. Z ozdób, które pojawiły się były m.in. łańcuchy, bałwany i aniołki wykonane z papieru kolorowego,  Na firankach pojawiły się anioły oraz bombki świąteczne.

Innym ważnym wydarzeniem okresu przygotowań do świąt Bożego Narodzenia jest wigilia. Seniorzy mieli możliwość uczestniczyć w wigilii organizowanej przez Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej u ks. Piotra w Błoniu. Tam spotkali się m.in. z Klubem Seniora z Żabna, spotkania byłego proboszcza parafii Wietrzychowic ks. Kazimierza Borczewskiego. Po posiłku wigilijnym wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy.

Tak jak co roku, seniorzy także u siebie w klubie zorganizowali  wigilię. Oprócz klubowiczów w tym dniu nie zabrakło Wójta Gminy Wietrzychowice, pana Tomasza Banka oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy przez cały rok starają się w jak najlepszy sposób, aby seniorzy byli zadowoleni ze spotkań. Wigilia była możliwością do wspólnego przełamania się opłatkiem, złożenie sobie życzeń, porozmawiania ze sobą, a także z zaproszonymi gośćmi.

Także po świętach, seniorzy przygotowali ciepły posiłek, zupę ziemniaczaną, która dodała energii do śpiewania kolęd. Dzięki kolędom w klubie czuć świąteczną atmosferę wszyscy razem śpiewają znane i lubiane kolędy.

            Jak co miesiąc seniorzy na zajęciach poprawiali swoją kondycję ćwicząc, pracując nad swoimi mięśniami, nad usprawnieniem swojej kondycji ruchowej dla lepszego samopoczucia oraz lepszej sprawności w życiu codziennym, przy pracach wykonywanych zarówno w domu jak i na zewnątrz. Głównym sposobem ćwiczeń było poruszanie danymi partiami ciała w pozycji siedzącej lub asekurującej się krzesłem.             Ważną rzeczą jest także, by jak najczęściej ćwiczyć i stymulować umysł. Dlatego też na zajęciach seniorzy rozwiązywali przeróżne zagadki i łamigłówki, aby ćwiczyć swoją wiedzę, spostrzegawczość oraz pamięć.