Klub Seniora w Jadownikach Mokrych choć funkcjonuje dwa dni w tygodniu ale znajduje czas na każdy rodzaj zajęć. W tym miesiącu seniorzy mieli możliwość aż dwa razy odwiedzić sąsiadujący z klubem Ośrodek Rehabilitacyjno – Opiekuńczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Seniorzy w jeden z dni wybrali się do groty solnej. Przez około godzinę wdychali  jony soli. Podczas takiego seansu seniorzy mogli się odprężyć i odstresować przy relaksującej muzyce.

            Innym spotkaniem w ośrodku była integracja z dziećmi niepełnosprawnymi podczas ładnej pogody, przy dobrej zabawie, śpiewaniu piosenek, które bardzo podobały się dzieciom.  Takie spotkania sprzyjają integracji międzypokoleniowej. Seniorzy mogli także wraz z młodzieżą uczestniczyć w  warsztatach terapii zajęciowej prowadzonej w ośrodku.

             Jak w każdy miesiąc seniorzy sprawdzają swoje umiejętności plastyczne wykonując przeróżne rękodzieła. W lipcu takimi ozdobami były  motylki wykonane z rolek tekturowych i kolorowych papierów oraz przeróżnych ozdób. Inną dekoracją, którą zrobili seniorzy były słoneczniki. Zostały wykonane z tektury i bibuły. Takie ozdoby będą przypominać nam lato i świeże powietrze.

            Ważnymi zajęciami dla seniorów są ćwiczenia fizyczne. To one pomagają utrzymać ciało w dobrej kondycji, poprawiać sprawność. Podczas tych ćwiczeń seniorzy korzystają z krzesełek, dzięki którym klubowicze czują się bezpiecznie, nie martwią się że mogą się przewrócić.

            Następnymi ważnymi zajęciami, gdzie seniorzy mogą się rozwijać są zajęcia umysłowe. Pomagają im w zachowaniu dobrej  pamięci. Na tych zajęciach, miedzy innymi, członkowie klubu grali w takie gry jak np. „państwa – miasta” gdzie musieli szukać odpowiednich słów;  inną grą byli „milionerzy” gdzie podzieleni na grupy seniorzy starali się wygrać tytułowy milion odpowiadając na coraz trudniejsze pytania.             Te wszystkie zajęcia sprawiają, że seniorzy mogą w inny sposób spędzić swój czas, oderwać się od zwykłych dni.