Klub Seniora to miejsce gdzie seniorzy mogą się spotkać, porozmawiać, ale oprócz tego w tym właśnie miejscu mogą robić rzeczy, których nie robiliby w domu. Takimi czynnościami są wykonywane przez klubowiczów prace plastyczne czy ćwiczenia ruchowe.

            Seniorzy w lipcu tworzyli prace związane z miesiącem i pogodą jaka nam towarzyszy. Na  zajęcia przybyła do klubu pani Halina Kozłowska z Biblioteki Wietrzychowice, która pokazała i pomogła zrobić słoneczniki z tektury i bibuły. Wszyscy chętnie zaangażowali się w pracę a dzięki temu te słoneczniki dekorują korytarz w klubie.

Inną rzeczą jaką robili seniorzy były wachlarze wykonane z papieru kolorowego oraz patyczków. Wachlarze w sam raz przydają się podczas upalnych dni, których nie brakuje w tegoroczne lato.

Jeśli lato to ciepłe dni i słoneczna pogoda zachęca do malowania przyrody, kwiatów. Także seniorzy wzięli pędzle do ręki i na specjalnie przygotowanych deseczkach namalowali lato farbami akrylowymi.

            Następnymi zajęciami, na które dużo czasu poświęcają seniorzy są ćwiczenia fizyczne, dzięki którym sprawność mięśni i stawów jest w lepszej kondycji. Najczęściej są to ćwiczenia, które są wykonywane na krzesełkach, dzięki którym seniorzy mają większą pewność, że się nie przewrócą. Krzesełka powoduję lepszą równowagę i większą chęć do ćwiczeń. W tym miesiącu, przy dobrej pogodzie seniorzy wyszli na boisko przylegające do klubu, gdzie na świeżym powietrzu ćwiczyli mięśnie rąk i nóg, koordynację w rzucaniu i łapaniu piłki, a także mogli spokojnie pospacerować w miłym towarzystwie.

            Innymi zajęciami, które lubią seniorzy jest gotowanie. W tym miesiącu seniorzy usmażyli rybę. Seniorzy zdecydowali się, aby częściej gościć w kuchni.             Bardzo dużo czasu seniorzy poświęcają na śpiewanie. Zajęcia śpiewania to dobre ćwiczenie oddechowe pomagające w lepszym samopoczuciu.  To także dobra integracja grupy.