Klub seniora to miejsce gdzie osoby starsze mogą się spotkać z innymi osobami w podobnym wieku, porozmawiać, pośmiać się, wymienić poglądami, zrobić coś własnoręcznie spotkać ciekawych ludzi oraz zrobić wiele innych rzeczy.

         W miesiącu sierpniu klubowicze mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach, które były prowadzone przez fizjoterapeutę panią Beatę Urban. Pani Beata ćwiczyła z seniorami zarówno górnych partii ciała np. rąk, szyi oraz dolnych partii ciała tj. nóg. Seniorzy także ćwiczyli na przyrządach stacjonarnych bieżni, orbitreku i innych.

         Innym gościem, który odwiedził klub, była pani Anna Socha ze Straży pożarnej w Wietrzychowicach. Pani Anna pokazała najważniejsze zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy. Zebrani mogli sami spróbować, na przyniesionym manekinie, przeprowadzić pierwszą pomoc, wykonać masaż serca. Innym ćwiczeniem było ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Seniorzy mogli zapytać o nurtujące ich pytania dotyczące różnych niebezpiecznych sytuacji, w których mogą się ludzie znaleźć np. co robić gdy poczujemy ulatniający się gaz lub gdy jesteśmy świadkami różnych wypadków.

         W klubie seniorzy mają także możliwość poćwiczyć swoją pamięć przez rozwiązywanie różnych zagadek i quizów. Takimi zadaniami, które seniorzy rozwiązywali w sierpniu były zagadki na temat sławnych polskich osób lub wybieranie spośród słów niepasującego wyrazu. Także wiele quizów seniorzy rozwiązywali z różnych dziedzin życia.

         Bardzo ważne dla seniorów są zajęcia z rękodzieła. Podczas tegorocznych upałów  seniorzy zrobili kolorowe wachlarze.

         W tym miesiącu do klubu dołączył pan Józef, który przyjechał ze Stanów i brał udział w zajęciach.          W okolicach klubu znajdują się prześliczne ogrody należące do Ośrodka obok klubu. Seniorzy tam wybrali się na spacer aby podziwiać kwiaty tam kwitnące i inne rośliny zielone.