Klub seniora w Miechowicach Wielkich to klub, który bardzo lubi gotować. Także w tym miesiącu seniorzy wykorzystali swoje umiejętności w tych zajęciach. Jednym z dań, przygotowanych przez seniorów było zrobienie pierogów, a głównym składnikiem farszu była fasola. Klubowicze bardzo chętnie podeszli do tych zajęć i przygotowali wielką porcję przepysznych pierogów.

Innym daniem, choć często robionym w klubie były przygotowane na ciepło kiełbaski. Lato to czas gdzie w przydomowych ogródkach można znaleźć różne zdobycze, które przydają się do robienia smakowitych kanapek. Takie właśnie produkty przynieśli seniorzy do klubu. Były to między innymi jajka, szczypiorek, pomidory, sałata oraz inne produkty przydatne do zrobienia kanapek. Seniorzy tak się rozkręcili z robieniem pysznych kanapek, że przygotowywali je przez parę zajęć.

            Ćwiczenia fizyczne to dla seniorów bardzo ważne zajęcia w klubie. W sierpniu oprócz zwykłych ćwiczeń, które seniorzy wykonywali na zajęciach, były także zajęcia z panią Beatą Urban, fizjoterapeutą, przy której seniorzy ćwiczyli swoje nogi, ręce i inne partie ciała. W wykonywaniu ćwiczeń pomagały piłki do ćwiczeń, okręgi oraz inne przyrządy.

            Inną osobą zaproszoną do klubu była pani Anna Socha. Pani Ania przedstawiła zgromadzonym osobom co to jest pierwsza pomoc, jak się zachować w sytuacji zagrożenia życia, co należy mówić podczas zgłaszania np. wypadku, pożaru lub ulatniającego się gazu. Seniorzy mieli możliwość spróbować na manekinie wykonać masaż serca oraz ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej.

            Kolejnym gościem, który odwiedził klub seniora była pani Barbara Kamysz Wietecha. Pani Barbara przyszła do klubu aby przekazać seniorom informacje na temat wypełniania wniosków o dopłaty do węgla. Klubowicze mogli dopytać się w jaki sposób wypełniać wniosek oraz uzyskać informację na tematy, które ich nurtują. Jak w poprzednich miesiącach seniorzy na zajęciach śpiewali liczne piosenki zgromadzone w śpiewnikach. Śpiewanie seniorom przynosi pozytywną energię, lepsze samopoczucie oraz mile spędzony czas z klubowiczami.