Klub Seniora w Jadownikach Mokrych choć funkcjonuje dwa dni w tygodniu ale znajduje czas na każdy rodzaj zajęć. W tym miesiącu seniorzy mieli możliwość aż dwa razy odwiedzić sąsiadujący z klubem Ośrodek Rehabilitacyjno – Opiekuńczy. Seniorzy w jeden z dni wybrali się do groty solnej. Przez około godzinę mogli wdychać zapach soli i środki z niej wydobywające się. Podczas takich zajęć seniorzy mogli się odprężyć odstresować przy relaksującej muzyce.

            Innym spotkaniem w ośrodku była integracja z dziećmi niepełnosprawnymi podczas ładnej pogody, przy dobrej zabawie, śpiewaniu piosenek, które bardzo podobały się dzieciom.  Taka integracja bardzo łączy różne pokolenia i różne osoby. Seniorzy mogli bliżej zobaczyć uczestników warsztatów terapii zajęciowych prowadzonych w ośrodku.

             Jak w każdy miesiąc seniorzy sprawdzają swoje umiejętności plastyczne wykonując przeróżne dzieła. W lipcu takimi ozdobami były kolorowe motylki wykonane z rolek tekturowych i kolorowych papierów oraz ozdoby. Inną dekoracją, którą zrobili seniorzy były słoneczniki. Zostały wykonane z tektury i bibuły. Takie prace przypominają nam lato i świeże powietrze.

            Ważnymi zajęciami dla seniorów są ćwiczenia fizyczne. To one pomagają utrzymać zarówno ręce i nogi w dobrej kondycji, poprawiają ich sprawność. Ćwiczenia, które wykonują seniorzy są przede wszystkim oparte na pomocy krzesełek, dzięki którym klubowicze czują się bezpiecznie, nie martwią się że mogą się przewrócić.

            Następnymi ważnymi zajęciami, gdzie seniorzy mogą się rozwijać są zajęcia umysłowe. Pomagają im w rozwijaniu pamięci. Na zajęciach członkowie klubu grali w takie gry jak np. państwa miasta gdzie musieli szukać odpowiednich słów. Inną grą byli milionerzy gdzie podzieleni na grupy seniorzy starali się wygrać tytułowy milion odpowiadając na coraz trudniejsze pytania. Te wszystkie zajęcia sprawiają, że seniorzy mogą w inny sposób spędzić swój czas, oderwać się od zwykłych dni.