Na początku miesiąca września  Seniorzy z Jadownik Mokrych spotkali się z Seniorami  Klubu w Miechowicach Wielkich aby wspólnie przeczytać fragmenty dzieła A. Mickiewicza „Ballady i romanse”, ponieważ ten zbiór był wybrany w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Klubowicze przeczytali między innymi „Świteziankę” i Panią Twardowską”.

Lato małymi krokami zamienia się i odchodzi a na jego miejsce wkracza nasza polska złota jesień. Klub Seniora z Jadownik także przygotowuje się do jesieni. Wspólnie z Seniorami z Miechowic Wielkich na pożegnanie lata zorganizowali grilla, przy którym mogli zintegrować się we wspólnym gronie. Podczas wspólnego biesiadowania Seniorzy wspólnie śpiewali znane im i lubiane piosenki. Seniorzy bardzo chętnie także tańczyli do muzyki przygotowanej przez jednego z klubowiczów.

            Aby podkreślić porę jesienną Seniorzy przygotowali gazetkę ścienną z napisem „Złota Polska Jesień”. Wykorzystali do tego różnego rodzaju dary jesieni znalezione w lesie np. szyszki, liście i itp. Oprócz tego powstała makieta z ręcznie robionymi przez seniorów grzybami. Oprócz grzybów znaleźć tam można  zarówno mech jak i orzechy oraz szyszki.

            Seniorzy  w tym miesiącu spotkali się znowu z fizjoterapeutą, panią Beatą Urban, która  prowadziła ćwiczenia z Seniorami oraz udzielała porad fizjoterapeutycznych. Dzięki tym Seniorzy czuli się lepiej korzystając ze specjalistycznych usług Pani Beatki. Jak sami wiedzą, ćwiczenia są jednym z głównych zajęć w klubie. Dlatego we wrześniu było ich bardzo dużo. Podstawowymi ćwiczeniami, które wykonywali były ćwiczenia poprawiające pracę mięśni rąk i nóg a także stawów.

            Oprócz ćwiczeń fizycznych seniorzy także brali udział w ćwiczeniach umysłowych, aby trenować swoją spostrzegawczość np. robili  wykreślanki, w której ukryte były polskie miasta, uzupełniali  sudoku oraz rozwiązywali liczne quizy z różnych dziedzin.             W miesiącu wrzeniu rozpoczęły się  w  wyjazdy na zajęcia organizowane w POIK w Wojniczu.  Tam organizatorzy, dla Seniorów przygotowali cykl spotkań. We wrześniu Seniorzy spotkali się z ratownikiem medycznym pracującym w tamtejszej stacji ratownictwa medycznego, który mówił o zasadach pierwszej pomocy, pokazał jak udzielić prawidłowo pomocy różnych wypadków. Kolejnymi zajęciami, na które pojechali seniorzy było spotkanie z funkcjonariuszami policji. Policjanci opowiadali zebranym o zagrożeniach, których mogą doświadczyć na własnej skórze, których obecnie jest bardzo dużo, a mianowicie:  oszustwo tzw. „na wnuczka”, „na policjanta” i inne osoby. Funkcjonariusze opowiedzieli w jaki sposób to działa i jak się przed tym bronić, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Seniorzy są bardzo zadowoleni z tych spotkań a także przekazywanej wiedzy.

Zobacz zdjęcia: