Jak co roku na początku września, w całej Polsce organizowane jest Narodowe Czytanie. W tym roku czytane były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Klub Seniora także zaangażował się w to wydarzenia i wspólnie z Klubem Seniora w Jadownikach przeczytali kilka dzieł.

            Czas szybko mija, także lato przeminęło. Klubowicze zorganizowali wspólnie z klubem z Jadownik grilla na pożegnanie lata i na przywitanie kolorowej jesieni. Na zorganizowanym spotkaniu Seniorzy mieli możliwość wspólnie spędzić czas w plenerze, zatańczyć do muzyki przygotowanej przez jednego z klubowiczów.

            Aby przywitać jesień seniorzy wykonali piękną gazetkę z akcentami jesiennymi.

            Tak jak w innych miesiącach, także we wrześniu seniorzy na zajęciach wzmacniali swoje ręce i nogi poprzez ćwiczenia wykonywane na siedząco, które są bezpieczne, a jednocześnie pomagają w pracy mięśni.

            Innymi zajęciami, które także są przeprowadzane cyklicznie w klubie to zajęcia umysłowe. Seniorzy rozwiązywali quizy na różne tematy, grali w sudoku, wykreślanki itp., dzięki którem ćwiczyli pracę mózgu i ogólną sprawność umysłu.             Wszystkie organizowane zajęcia, w których seniorzy brali czynny udział miały na celu zintegrowanie seniorów, poprawienie pracy umysłowej oraz podniesienie sprawności fizycznej, a także ogólne usprawnienie całego organizmu.

Zobacz zdjęcia: