Klub Seniora w Jadownikach Mokrych w miesiącu październiku obfitował w  spotkania o charakterze kulturalnym.

            Seniorzy wyjeżdżali na zajęcia organizowane w  Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Wojniczu. Tematem była komunikacja  międzyludzka. Ostatnie spotkanie tego typu odbyło się w Tarnowie u księdza Piotra, na Błoniu. Tam klubowicze spotkali się z  seniorami z innych Klubów Seniora, oraz mieli możliwość posłuchać wykładu prof. Zbigniewa Kołby na temat zdrowia. 

            Następnym ważnym wydarzeniem była wycieczka do Sandomierza. Obiektem, które między innymi zwiedzili klubowicze było Muzeum Zamkowe, gzie można zobaczyć jak wyglądały wnętrza domów w dawnych czasach, oraz jakie narzędzia ludzie potrzebowali do pracy. W Muzeum znajduje się kolekcja biżuterii z kamieniem pasiastym, a także kopia korony królewskiej.  Kolejnym punktem zwiedzania była Bazylika Katedralna, gdzie poprzez audio przewodniki seniorzy mogli dowiedzieli się o historii tego miejsca oraz o dziełach malarskich, które są tam zamieszczone. Przejazd meleksami po mieście umożliwił seniorom zwiedzanie miasta bez wysiłku. Aktywni seniorzy mogli pospacerować w  wąwozie Królowej Jadwigi. Następnie zwiedzano Podziemną Trasa Turystyczna. Tam przeszli przez korytarze podziemne, gdzie dowiedzieli się w jakim celu służyły mieszkańcom. Ostatnim miejscem, które odwiedzili był Świat Ojca Mateusza, znany dla wszystkich z serialu nakręconym właśnie w Sandomierzu. W tym miejscu seniorzy zobaczyli woskowe postacie, głównych bohaterów serialu. 

            Ważnym wydarzeniem w październiku było przybycie do Jadownik Klubu Seniora z Radłowa. Radłowscy klubowicze zaszczycili Jadowniki występem pt. „Siostrzyczki biorą wszystko” w reżyserii Piotra Niedojadło. Do całego przedsięwzięcia zaangażował się klub seniora z Jadownik Mokrych, który pomógł przygotować scenografię, a także ugościł seniorów po przedstawieniu.

            Jak w każdym miesiącu, także w październiku seniorzy na zajęciach wykonują ćwiczenia na miarę swoich możliwości. Także w tym miesiącu seniorzy, przy ładnej pogodzie, wybrali się na spacer nad jezioro podziwiać jesień.

            Jesień pojawiła się także w Klubie Seniora. Seniorzy wykonali jeże oraz gazetkę, używając do tego zarówno darów jesieni np. szyszki, liście jak i patyczków do uszu i jajek styropianowych.
Gościem, który przybył do klubu była pani Barbara Kamysz Wietecha, pracownik socjalny, która przekazała informacje o możliwości wzięcia udziału w promocji Programu „Senior+” . Seniorzy chętnie podeszli do propozycji i zaczęli przygotowywać piosenki na występ oraz wytwory swojego rękodzieła na wystawę którą zaprezentują.

Galeria zdjęć