Październik był miesiącem bardzo bogatym w wyjazdy i spotkania. Jednym z takich wyjazdów była wycieczka do Sandomierza. To miasto urokliwe i historyczne bardzo spodobało się klubowiczom. Pierwszym miejscem, które seniorzy zwiedzili było Muzeum Zamkowe. To tam można zobaczyć jak dawniej wyglądały wnętrza domów, czym zajmowali się ludzie, co wytwarzali. W Muzeum Zamkowym seniorzy mieli możliwość zobaczyć również kopie korony, którą nosili polscy władcy, zobaczyli także biżuterię zrobioną z kamienia pasiastego. Następnym obiektem, który zwiedzili była Bazylika Katedralna.  W katedrze znajdują się obrazy ukazujące dzieje Sandomierza. Kolejną atrakcją był   przejazd meleksami po mieście Sandomierz. Podczas trasy seniorzy słuchali o historii miasta, zobaczyli budowle i obiekty z zewnątrz oraz mieli możliwość  przejść się wąwozem Królowej Jadwigi. Ważna w Sandomierzu jest także Podziemna Trasa Turystyczna. Przewodnik, który oprowadza turystów tamtą trasą wskazuje na najważniejsze momenty w dziejach miasta.

„Być w Sandomierzu, i ojca Mateusza nie widzieć?  Dlatego Seniorzy  zwiedzili  muzeum figur woskowych przedstawiających główne postacie z serialu „Ojciec Mateusz”. Seniorzy byli bardzo zadowoleni z tego bogatego planu wycieczki.  Dodatkowym atutem było usytuowanie atrakcji w obrębie rynku miasta.

W październiku Seniorzy  brali udział w zajęciach prowadzonych przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Wojniczu. Tematem jednego spotkania była komunikacja międzyludzka, natomiast ostatnie spotkanie było zakończeniem cyklu spotkań i odbyło się u księdza Piotra w Tarnowie, gdzie klubowicze mogli integrować się z uczestnikami  z różnych klubów, między innymi z Żabna i Szerzyn. W tym dniu seniorzy  wysłuchali wykładu prof. Zbigniewa Kołby na temat zdrowia.

Klubowicze z Miechowic Wielkich bardzo chętnie przebywają w kuchni i gotują przeróżne potrawy. W tym miesiącu przygotowali kiełbaski na gorąco, pieczono także racuchy oraz gotowano fasolkę po bretońsku.

Innymi zajęciami, które często wykonują w klubie są ćwiczenia fizyczne. Seniorzy wykonują ćwiczenia przy pomocy krzesełka aby bezpiecznie wykonywać ruchy rąk i nóg. Także wiele innych ćwiczeń jest wykonywanych w pozycji siedzącej. Wykonywanie ćwiczeń tych ćwiczeń jest ważnym elementem, aby w codziennym funkcjonowaniu być sprawniejszym. Kolejnymi zajęciami prowadzonymi w klubie to zajęcia umysłowe. W październiku seniorzy trenowali swoje umiejętności umysłowe np. poprzez znajdowanie zaginionych liter alfabetu lub odszukiwanie w wykreślance nazw starych samochodów i odczytanie hasła z pozostałych liter.

W tym miesiącu mieliśmy zaszczyt gościć w klubie zarówno pracownika socjalnego panią Barbarę Kamysz – Wietechę, która opowiedziała o możliwości zaprezentowania się klubu Seniora podczas promocji Programu „Senior+”  w Tarnowie. Seniorzy wyrazili chęć uczestnictwa w promocji,  podczas której zaprezentują się wokalnie oraz wyeksponują na wystawie swoje prace (rękodzieło). Innym gościem, który odwiedził nasz klub był wójt gminy Wietrzychowice pan Tomasz Banek. Seniorzy mogli dowiedzieć się co do tej pory było zrobione w gminie jak również o planowanych pracach, które będą robione na terenie gminy w najbliższym czasie.

Galeria zdjęć!