Miesiąc sierpień w klubie seniora był pełen wydarzeń. Już na początku miesiąca Seniorzy wybrali się na wycieczkę do Łańcuta, gdzie zwiedzili zamek, który w przeszłości należał do rodów Lubomirskich i Potockich. Oglądając wnętrza zamku, seniorzy słuchali jego historii dzięki nagraniom.

         Następnie Seniorzy zwiedzili stajnie koni oraz powozownię z imponującą kolekcją okazałych powozów na każdą okazję. Innym miejscem, do którego udali się wycieczkowicze było Muzeum Gorzelnictwa w Łańcucie. Tam dowiedzieli się jak  robiło się dawniej alkohole, jakie urządzenia są do tego potrzebne i jaka jest historia tego muzeum.

         Sierpień to miesiąc, w którym odbywało się dużo zajęć w ramach projektu „EtnoPolska” realizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Tym razem większość zajęć odbywała się w Klubie Seniora w Jadownikach Mokrych. Były to zajęcia praktyczne, na których oprócz klubowiczów, brały udział także inne osoby dorosłe z gminy Wietrzychowice. Jednym z dzieł zrobionych na tych spotkaniach były przyklejone na płótnach  kwiaty zrobione z juty i sznurków różnych kolorów. Kolejnymi dziełami stworzonymi przez zebranych, to wazony ze słoików, wykonane techniką decoupagu. Ostatnimi dziełami realizowanymi przez panią Beatę Gądek były witraże malowane na foliowych koszulkach biurowych. Obecnie niektóre wyroby przygotowywane na zajęciach praktycznych z programu „EtnoPolska” znajdują się w Klubie Seniora w Jadownikach Mokrych. Wszyscy seniorzy zachęcają do odwiedzin  klubu i zobaczenia różnego rodzaju rękodzieł.

         Oprócz prac manualnych, w ramach programu EtnoPolska seniorzy spotykali się w szkole podstawowej, gdzie na zajęciach kulinarnych mieli możliwość przyrządzić i popróbować potraw przyrządzonych według różnych przepisów, często nieznanych i nie próbowanych w domach. Zebrani uczestnicy zajęć przyrządzili dania, w których głównym składnikiem była fasola. Innymi potrawami były zupa meksykańska oraz naleśniki z nadzieniem z jajek.

         Na koniec miesiąca kilka osób z klubu wybrało się na wycieczkę do Zakopanego, gdzie podziwiali piękno polskich gór, mieli także okazję wykonania swojego dzieła z gliny.

         Seniorzy z Jadownickiego Klubu Seniora oraz seniorzy z Klubu z Miechowic Wielkich bardzo chętnie razem uczestniczą w różnych wydarzeniach zarówno klubowych jak i gminnych. Tym razem wzięli udział w części artystycznej na „Święcie Fasoli” organizowanym również z projektu „EtnoPolska” przez Gminę Wietrzychowice. Do swojego występu zaprosili dzieci z Jadownik, które zatańczyły do piosenki „Czerwone Jabłuszko”. Oprócz tej piosenki seniorzy zaśpiewali m.in. „Czerwone Jagody”, „Za las chłopcy za las” lub „Lipkę”.

         Choć grafik był napięty, to seniorzy znaleźli czas na wspólne zajęcia umysłowe, na których wyszukiwali z rozsypanych liter nazwy państw lub rzek, a następnie do nazwy państw musieli dopisać ich stolicę.

         Na ostatnich zajęciach w sierpniu seniorzy wykonali słoneczniki z papieru.          Miesiąc sierpień można zaliczyć do udanego, gdyż seniorzy nie mieli czasu na nudę. Letnie dni były wykorzystane w stu procentach.