Jak co roku, seniorzy w okresie letnim wybierają się na wycieczki, aby zwiedzać ciekawe miejsce i zabytki. Tym razem wybrali się wspólnie z seniorami z Klubu Seniora z Jadownik Mokrych, do Łańcuta. Tam zwiedzili zamek, który  należał do rodów Lubomirskich i Potockich. Zamek zachwycił zwiedzających bogato zdobionymi komnatami. Podczas spacerowania przez korytarze, pokoje i inne pomieszczenia seniorzy dowiedzieli się jak dawniej funkcjonowały takie miejsca, jakie sławne osoby odwiedzały te posiadłości, czym interesowali się właściciele.

         Kolejnym miejscem, które zwiedzili były dawne stajnie i wozownie. Tam mieli okazję zobaczyć kolekcję przepięknych powozów, które były odpowiednio przystosowane do  różnego rodzaju podróży. Cały zamek otaczał ogromny zielony park, w którym seniorzy mogli odpoczywać w cieniu drzew i w otoczeniu pięknych kwiatów regenerować siły do dalszego zwiedzania.

         Następnym miejscem wycieczki, które spodobało się wszystkim, było Muzeum Gorzelnictwa w Łańcucie. Tam seniorzy  mieli możliwość obejrzenia zabytkowych maszyn i urządzeń, które były wykorzystywane przy produkcji alkoholi.  Przewodnik ciekawie opowiadał o rodzajach wytwarzanych tam alkoholi oraz wykorzystywanych do tego celu surowców i przypraw.  

         W sierpniu seniorzy uczestniczyli w kolejnych zajęciach przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach w ramach projektu „EtnoPolska”. Na zajęciach praktycznych, tworzyli przeróżne rękodzieła. Między innymi z kolorowych sznurków i juty powstawały kwiaty, które następnie przykleili klejem na gorąco do płótna malarskiego. W ramach tych zajęć powstały także, ze słoików wazoniki, zdobione techniką decoupagu. Na ostatnich zajęciach z panią Beatą Gądek wszyscy wykonywali witraże malując specjalnymi farbami na biurowych koszulkach, które po wyschnięciu trafiły na szyby i zdobią okna w klubie.

Seniorzy brali udział także w zajęciach kulinarnych, na których przygotowali sałatkę i kotleciki z fasoli,  zupę meksykańską oraz naleśniki ze szpinakiem oraz farszem z jajek i natki pietruszki.

         W gminie Wietrzychowice co roku jest organizowane „Święto Fasoli” w Nowopolu. Seniorzy zostali poproszeni o wystąpienie w tym dniu. Seniorzy zawsze robią to chętnie, i przygotowali kilka, znanych wszystkim, piosenek takich jak np. „Złota kareta” lub „Czerwone jagody” Do piosenek przygrywał na akordeonie pan Tadeusz Dulian a na klarnecie pan Stanisław Majcher. Występ urozmaiciły dzieci z Jadownik Mokrych, tańczący prosty układ taneczny.          Jak co miesiąc, także w sierpniu nie zabrakło w klubie zajęć umysłowych. Seniorzy bardzo chętnie rozwiązywali karty z wykreślankami, tym razem o państwach i ich stolicach, grali także w domino i rozwiązywano quizy o różnej tematyce. Ponadto seniorzy nie zapominają o ćwiczeniach fizycznych aby usprawnić się ruchowo. Ćwiczenia często wykonują  z wykorzystaniem krzesełek gdyż jest to forma najbezpieczniejsza dla klubowiczów.