Klub Seniora w Jadownikach Mokrych kolejny rok zaczął od dnia Babci i Dziadka. Chociaż nie doszło do spotkania seniorów z dziećmi z oddziału przedszkolnego w Jadownikach Mokrych w zaplanowanym terminie, z uwagi na złe warunki pogodowe,  to seniorzy przygotowali laurki w kształcie serduszek na patyczkach, a następnie dostarczyli do przedszkola dla dzieci. Serduszka były dekoracją sali, w której dzieci występowały dla swoich babć i dziadziów. W innym terminie do klubu seniora w imieniu dzieci przyszli rodzice i w podziękowaniu za przygotowane laurki przynieśli pyszne ciasto oraz kartkę od dzieci na pamiątkę.   

            Pięknymi dziełami zrobionymi przez seniorów były skrzaciki wykonane z włóczki, rolki papierowej i dodatków. Choć niektóre miały te same kolory ro różniły się wieloma szczegółami, przez co stały się wyjątkowe. Innym dziełem wykonanym przez seniorów były śnieżynki zrobione z patyczków higienicznych przyklejonych do czarnej kartki papieru.

            Bardzo ważnym wydarzeniem w miesiącu styczniu był Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Klubowicze na ten dzień przygotowali kolędę pt. „Bracia patrzcie jeno…”. Kolędę klubowiczom przygrywał pan Stanisław Majcher na akordeonie. Seniorzy w konkursie zdobyli pamiątkową statuetkę, dyplom oraz grę „chińczyk”.

            Klub seniora to także miejsce gdzie seniorzy trenują swój umysł. W styczniu podstawowymi tematami do rozwiązywania zagadek były Święta Bożego Narodzenia oraz Dzień Babci i Dziadka. Oprócz tego seniorzy rozwiązywali liczne łamigłówki oraz grali w gry planszowe.

            Aby seniorzy mieli więcej siły i lepszą kondycję w styczniu, tak jak w każdym miesiącu, wykonywali przeróżne ćwiczenia, zarówno na mięśnie nóg jak i rąk poprzez naciąganie specjalnych szarf oraz podnoszenie ciężarków.             Niespodziewanym gościem w klubie był pan Jan Bylica, wielokrotnie zapraszany przez seniorów przedsiębiorca mieszkający w Jadownikach. Pan Jan Bylica wraz z seniorami rozmawiał o klubie, był ciekawy czym się zajmują na zajęciach. Seniorzy opowiedzieli jakie miejsca odwiedzili, a jakie chcieliby zwiedzić.  Klubowicze mają nadzieję na częstsze odwiedziny w klubie i zapraszają do siebie inne osoby.