Rok 2023 dla klubowiczów zaczął się od spotkania seniorów z grupą starszaków z przedszkola w Wietrzychowicach. Okazją do tego spotkania było zbliżające się wielkimi krokami święto Babci i Dziadka.  Seniorzy na to spotkanie przygotowali akcesoria i części, aby wspólnie z dziećmi zrobić wspaniałe kartki. Podczas tych warsztatów, zarówno seniorzy jak i dzieci miło spędzili czas nad pracą przy laurkami. Integracja międzypokoleniowa pokazała jakie są ważne relacje między seniorami i dziećmi.

            Innym bardzo ważnym wydarzeniem w styczniu, był konkurs kolęd organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Podczas tego wydarzenia seniorzy mieli możliwość sprawdzić się na scenie, pokazać innym swoje talenty wokalne. Dzięki temu, że spróbowali swoich sił, wrócili do klubu z dyplomem, statuetką oraz nagrodą w postaci gry „Chińczyk”.  Na tym konkursie seniorzy mieli możliwość posłuchać wykonania kolęd innych uczestników, zwłaszcza dzieci.  Zarówno starsze pokolenie jak i dzieci oraz młodzież czynnie włączają się w życie kulturalne gminy.

            Choć początek roku, to klub seniora odwiedzają nowi goście. Tym razem klub odwiedził Pan Jan Bylica, przedsiębiorca, mieszkaniec Jadownik Mokrych.

Pan Jan Bylica z chęcią przybył do klubu, rozmawiał z seniorami na różne tematy, zarówno tematy o klubie jak i tematy społeczne czy wspomnienia z dawnych lat, rozmawiali także o planach na tegoroczne wycieczki. Po czym wszyscy Seniorzy wraz z panem Janem Bylicą bawili się przy muzyce.

            Początek roku, to także początek nowych prac plastycznych. Jedną z nich było zrobienie śnieżynek z patyczków higienicznych na czarnej kartce papieru. Seniorzy po udanym kiermaszu bożonarodzeniowym planują wykonać stroiki wielkanocne.

            Jak w każdym miesiącu seniorzy przygotowywali wspólnie posiłki. Seniorzy zorganizowali wspólnie spotkanie choinkowe gdzie przygotowali ciepły posiłek w postaci żurku z kiełbaską i jajkami oraz sałatki i ciasta. Innym razem klubowicze przygotowali kaszankę z cebulką i boczkiem oraz chlebem jako ciepły posiłek.

            Jak w każdym miesiącu, także w styczniu seniorzy ćwiczyli, aby usprawnić swoje mięśnie rąk i nóg oraz poprawić swoją kondycję.

            Oprócz poprawienia kondycji ruchowej, także seniorzy poprawiają swoją kondycję umysłową poprzez rozwiązywanie zagadek typu quizów, a tematem były Święta Bożego Narodzenia oraz Dzień Babci i Dziadka. Ćwiczeniami były także  gry planszowe czy układanie puzzli.             Kolejny rok w klubie  rozpoczęty, a przed Seniorami  nowe wyzwania oraz  ciekawe wydarzenia.