Nowy rok kalendarzowy to początek nowych wyzwań, nowych możliwości oraz nowych pomysłów i wyjazdów w Klubie Seniora w Jadownikach Mokrych.

W tym miesiącu seniorzy wybrali się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, aby zobaczyć sztukę pt. „Mayday”. Jednym z aktorów grającym w tym spektaklu był pan Jerzy Pal, który gościnnie pojawia się w naszym klubie. Ta komedia rozbawiła widzów i seniorzy jeszcze długo wspominali sceny z tej sztuki.

Ważnym dniem w styczniu dla wszystkich jest „Dzień Babci i Dziadka”. Z tej okazji seniorzy zorganizowali warsztaty plastyczne dla przedszkolaków, na których wykonywali laurki dla babci i dla dziadka. Dzieci oraz seniorzy bardzo zaangażowali się w wykonywanie tych dzieł. Seniorzy pomagali, pokazywali w jaki sposób mają być przyklejone poszczególne elementy. Na koniec na pamiątkę zrobiono wspólne zdjęcie z wykonanymi laurkami.

Karnawał to czas zabaw. Podczas zajęć plastycznych seniorzy wykonywali maski według własnego uznania, dzięki czemu każda z nich powstała inna, a co za tym idzie na tych zajęciach seniorzy mogli poćwiczyć pracę swoich palców gdy malowali.

Na zajęciach nie mogło zabraknąć ćwiczeń fizycznych, podczas których seniorzy zarówno w pozycji stojącej jak i siedzącej ćwiczyli swoje mięśnie i stawy. Podczas tych ćwiczeń przy muzyce zagrali w krzesełka, polegającej na tym kto pierwszy usiądzie, jak zatrzyma się muzyka.

Innymi zajęciami, których nie może zabraknąć są zajęcia umysłowe. W tym miesiącu seniorzy rozwiązywali krzyżówki, wykreślanki o tematyce świątecznej oraz różnego rodzaju quizy. Nie mogło zabraknąć układania puzzli. Panowie na każdych zajęciach ćwiczą przy układaniu obrazków spostrzegawczość, pracę palców oraz pracę w grupie.

Ostatnie zajęcia to przygotowania do zabawy karnawałowej, która ma się odbyć w lutym. Będzie to spotkanie Klubów Seniora z Jadownik Mokrych, Miechowic Wielkich oraz z Radłowa.