W miesiącu styczniu 2024r. działalność Klubu Seniora obfitowała w różnorodne wydarzenia. Klubowicze bardzo solidnie przygotowywali się do IV Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Gminnym Centrum Kultury Wietrzychowice pod kierownictwem i akompaniamencie p. Tadeusza Duliana. Efektem tych ćwiczeń było zajęcie I miejsca w kategorii: Zespół – Dorośli w Konkursie, który miał miejsce 14.01.2024r.

Seniorzy uczestniczyli w warsztatach rękodzieła artystycznego w Przedszkolu w Wietrzychowicach, podczas których mogli się wykazać dużą kreatywnością i pomysłowością przy tworzeniu laurek z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Podczas tych warsztatów, seniorzy jak i dzieci okazywali wzajemną sympatię w relacjach międzypokoleniowych, pomimo znacznej różnicy wieku.

Mieliśmy w tym miesiącu również inne duże wydarzenie artystyczne! Wspólnie z seniorami z Jadownik Mokrych spędziliśmy piątkowy wieczór 19 stycznia w Teatrze im Ludwika Solskiego na spektaklu komediowym pt. „Mayday”. Wyjazdy do teatru cieszą się wśród naszych seniorów dużym powodzeniem, stąd plany na przyszłość.

22 stycznia nasi seniorzy świętowali w Klubie „Dzień Babci i Dzień Dziadka”.Panie upiekły pyszne gofry i przygotowały inne smakołyki a do tego wspólne śpiewy i tańce.

Jak w każdym miesiącu, także w styczniu seniorzy ćwiczyli, aby usprawnić swoje mięśnie rąk i nóg oraz poprawić swoją kondycję. Oprócz poprawienia kondycji ruchowej, seniorzy poprawiają swoją kondycję umysłową poprzez rozwiązywanie zagadek umysłowych .

Koniec stycznia to wielkie przygotowania do Zabawy Choinkowej dla seniorów: z Jadownik Mokrych, Miechowic Wielkich i Radłowa. W Miechowicach przyrządzano i gotowano Strogonowa.