Czerwiec był miesiącem bardzo intensywnym dla seniorów. Zarówno w klubie jak i poza budynkiem seniorzy mieli czas zaplanowany co do dnia.

Już pierwszego czerwca seniorzy wybrali się na wycieczkę do Kamiannej oraz do Krynicy. W Kamiannej seniorzy dowiedzieli się bardzo dużo szczegółów na temat pszczół ich życie, trybu funkcjonowania oraz produkcji miodu. Tam także każdy mógł zakupić różnego rodzaju produkty wytworzone z miodu lub z jego dodatkiem. Następnym miejscem, do którego dotarli seniorzy była Krynica. Tam seniorzy udali się do kolejki, która następnie wjechali na Górę Parkową. Po dotarciu każdy miał czas dla siebie, aby nacieszyć się widokami. Za ta wycieczkę należy podziękować panu Janowi Bylicy, który podjął się i w większej części pokrył koszty tej wycieczki. 

                Początek czerwca to dla wszystkich Dzień Dziecka. Klubowicze z Miechowic nie zapomnieli o najmłodszych i na spotkanie z dziećmi przygotowali na zajęciach kolorowe medale. Do medali dzieci otrzymali batoniki ufundowane przez panią Krystynę Tulkis. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały piosenki.

            Kolejnym wydarzeniem, do którego seniorzy przygotowywali się intensywnie, był występ podczas Memoriału Władysława Kabata w Miechowicach Małych. Podczas tego wydarzenia seniorzy zaśpiewali kilka piosenek, do których muzykę zagrali: na akordeonie pan Tadeusz Dulian, a na klarnecie pan Stanisław Majcher.

            Innym bardzo ważnym wydarzeniem było spotkanie integracyjne z pensjonariuszami z Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach. Wszyscy zebrani zgromadzili się wokół figury Matki Bożej, przy której została odprawiona msza święta. Następnie seniorzy zaśpiewali dla pensjonariuszy kilka piosenek. W podziękowaniu za przyjęcie seniorzy przygotowali kosz z kwiatami i słodkościami. Kolejnym punktem była wspólna biesiada.

            Jak w każdym miesiącu są osoby, które mają swoje święto, imieniny. Także w czerwcu znalazły się takie osoby. Tymi Solenizantami były panie: Elżbieta, Marianna, Wanda oraz Antonina. Biesiadowanie i świętowanie  umilały wspólne śpiewy znanych im piosenek, do których przygrywali na akordeonie pan Tadeusz oraz na klarnecie pan Stanisław.

            W ostatnim tygodniu czerwca seniorzy zarówno z Miechowic jak i z Jadownik zorganizowali grilla w Dębowych Domach, na którego zaprosili ludzi wspierających oba kluby. Takimi gośćmi byli pan Jan Bylica, Wójt Gminy Wietrzychowice pan Tomasz Banek, właściciele sklepu „Szwagry” z Wietrzychowic oraz ks. Marek Kogut z Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego z Jadownik Mokrych. W podziękowanie otrzymali makramę zrobioną przez klubowiczów z Miechowic oraz kwiaty w ramce wykonane z Quislingu od seniorów z Jadownik. Wszyscy wspólnie śpiewali piosenki. Klubowicze podarowali kwiatka oraz przekazali życzenia i zaśpiewali sto lat panu Wójtowi z okazji urodzin.

            W ostatnim tygodniu seniorzy zaczęli uczestniczyć na zajęcia przygotowane przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach.  W czerwcu odbyły się jedne zajęcia teoretyczne z panią Danutą Lizak Prażuch. Na tych zajęciach zebrani mogli się dowiedzieć o tradycyjnym stroju krakowskim, na co należy zwracać uwagę. Drugie zajęcia były praktyczne z panią Beatą Gądek. Zajęcia polegały na zrobieniu z siana wianków oraz wycięcie z wytłaczanek na jajka kwiatków i wymalowanie ich farbami. Kwiatki kończone zostaną na następnych zajęciach.             Chociaż w czerwcu dni zagospodarowane były wyjściami i pracami ręcznymi, to znalazł się czas na ćwiczenia umysłowe oraz ćwiczenia fizyczne.