Czerwiec to miesiąc, w którym wszyscy zaczynają myśleć o gorących dniach, wyjazdach tych dalekich do innych krajów, jak i tych bliskich po naszej pięknej Polsce lub w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Czerwiec, to także są dni spotykania się z innymi, integrowania się zarówno z rówieśnikami, jak i możliwość spotkania się z tymi najmłodszymi przede wszystkim w plenerze.

Seniorzy z Klubu Seniora z Jadownik Mokrych, wspólnie z Klubem Seniora z Miechowic Wielkich, dzięki panu Janowi Bylicy, który pokrył część kosztów wycieczki, wybrali się do Kamiannej oraz do Krynicy. W Kamiannej dzięki przewodnikowi dowiedzieli się wielu szczegółów na temat tamtejszego kościółka przerobionego z dawnej cerkwi, życia pszczół, ich pracy, rozmnażania, zbioru miodu i jego przetwarzania. Na miejscu chętni mogli skosztować miodu, a także zakupić wyroby z tego produktu. Po dotarciu do Krynicy, każdy miał czas wolny aby w swoim tempie doświadczać uroków tego miasta. Większość osób wybrała się do pijalni wód, gdzie mogli spróbować jak smakują. Kolejnym krokiem w tym dniu był wyjazd kolejką na Górę Parkową, z której oglądali roztaczający się przepiękny widok.

Innym ważnym dla klubowiczów wydarzeniem było spotkanie się z dziećmi z oddziału przedszkolnego w Jadownikach Mokrych z okazji Dnia Dziecka. Na ten dzień seniorzy przygotowali pamiątkowe talerzyki dla każdego z jego imieniem oraz coś słodkiego.

Wydarzeń kulturalnych w Gminie Wietrzychowice jest dużo. W tym miesiącu odbywał się Memoriał poświęcony Władysławowi Kabatowi, który miał miejsce w Miechowicach Małych. Seniorzy z Jadownik razem z seniorami z Miechowic wystąpili z przygotowanymi na ten dzień piosenkami. Oprawę muzyczną przygotował pan Stanisław Majcher, który grał na klarnecie oraz na akordeonie pan Tadeusz Dulian.

Kolejnym wydarzeniem integracyjnym było spotkanie z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach. Na tym spotkaniu seniorzy wzięli udział w Mszy Świętej, następnie ze swojej strony zaśpiewali kilka piosenek. Członkowie DPS-u wraz z pracownikami ugościli seniorów przygotowanym poczęstunkiem oraz wszyscy mieli czas na porozmawianie i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami z tego dnia.

Wydarzeniem plenerowym w ostatnim tygodniu czerwca był przygotowany przez seniorów zarówno z Jadownik jak i z Miechowic grill. Na ten dzień seniorzy zaprosili osoby, którym chcieli podziękować za współpracę. Takimi osobami byli między innymi: pan Jan Bylica, przedsiębiorca mieszkaniec Jadownik Mokrych oraz Wójt Gminy Wietrzychowice pan Tomasz Banek. Seniorzy w ramach podziękowania  przygotowali własnoręcznie zrobione upominki. Takimi darami były makramy przygotowane przez seniorów z Miechowic, natomiast seniorzy z Jadownik przygotowali podziękowania w ramkach wykonane metodą Quislingu.

Koniec czerwca to początek zajęć z programu EtnoPolska organizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Celem tych zajęć jest przybliżenie do folkloru tutejszego regionu, do rzeczy zapomnianych, jak to było dawniej. Pierwszymi zajęciami, na które wybrali się seniorzy były zajęcia teoretyczne, a przede wszystkim omawiany był poprawny strój krakowski, zarówno męski jak i damski. Innymi zajęciami były zajęcia praktyczne na których seniorzy wykonywali wianki ze siana i przygotowywali kwiatki, które posłużyły potem do dekoracji. Jak w poprzednich miesiącach także w tym nie mogło zabraknąć świętowania imienin. Tym razem swoje święto obchodzili panie Janiny oraz pan Władysław. Wszyscy zgromadzeni złożyli życzenia i wspólnie biesiadowali przy suto zastawionym stole.