Klub seniora z Miechowic Wielkich w miesiącu marcu  miał przeróżne zajęcia. Począwszy od świętowania imienin swoich klubowych kolegów, przez tworzenie stroika na konkurs wielkanocny, kończąc na wyjeździe do kina i na kręgle oraz wiele innych zajęć.

         W marcu solenizantami, którzy obchodzili swoje imieniny była pani Krystyna oraz dwóch panów Józefów. Wszystkim klubowi koledzy i koleżanki życzyli przede wszystkim zdrowia.

         W tym miesiącu seniorzy na zajęciach z panem Stanisławem Magierą uczyli się jak prawidłowo przeprowadzać pierwszą pomoc, co należy robić gdy jesteśmy światkiem wypadki, lub gdy zobaczymy osobę, która zasłabła. Seniorzy mogli spróbować jak prawidłowo przeprowadzić sztuczne oddychanie i masarz serca.

         Zarówno pan Stanisław Magiera jak i pan Stanisław Nowak na spotkanie przygotowywali ćwiczenia fizyczne, które pomagają seniorom w lepszym poruszaniu się, ćwiczeniu swojej koordynacji ruchowej.

         Nadejście wiosny zachęciło klubowiczów do przygotowania swoich materiałów, z których można robić przeróżne arcydzieła. Dzięki takim działaniom seniorzy mogą wspólnie planować, ustalać, dokonywać różnych wyborów w oparciu o zdanie innych współpracowników.

         Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach ogłosiło konkurs na stroik, pisankę wielkanocną. Klub Seniora z Miechowic Wielkich z chęcią wziął udział w tym konkursie. Głównym pomysłodawcą jak mógłby wyglądać dany stroik była pani Elżbieta. To ona zaproponowała żeby na pierwszym planie tego dzieła były dwa zające. Seniorzy wspólnie przygotowali wspomniane zające. Materiałem przewodnim, z którego je wykonali była juta. Obok zajączków ustawione były pisanki wykonane z kolorowej włóczki, tasiemek. W stroiki pojawiły się baranki zrobione z wełny. Całość ustawiona na udekorowanym pudełku. Każdy z seniorów miał co robić przy tym stroiku.          Pod koniec miesiąca klubowicze mieli możliwość wyjazdu do Radłowa. Tam w sali kinowej oglądnęli film komediowo – obyczajowy. Następnie wszyscy przenieśli się do sali gdzie gra się w kręgle. Seniorzy chętnie zapisywali się na listę osób rzucających. Po godzinnej zabawie wszyscy wrócili zadowoleni do domu. Seniorzy bardzo miło wspominają ten wyjazd oraz nie rzadko zadają pytania kiedy i gdzie będzie następna wycieczka.