W miesiącu październiku uroczyście obchodzono „Dzień Seniora”, który zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na to spotkanie przybyli zarówno klubowicze z Miechowic Wielkich jak i z Jadownik Mokrych aby wspólnie obchodzić to święto. Przybyli także goście w osobach Pani Sabiny Nowak – Zastępcy Wójta Gminy Wietrzychowice, pani Ewy Wojcieszek – Przewodniczącej Rady Gminy Wietrzychowice oraz pań z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Goście złożyli Seniorom życzenia a także wręczyli podarunki. W miłej atmosferze zasieli wszyscy do poczęstunku, po którym wspólnie śpiewali piosenki. Nie obyło się też bez tańców. Oprawę muzyczną zapewniali: pan Tadeusz Dulian oraz pan Stanisław Majcher.

Kolejnym wydarzeniem w którym brali udział klubowicze, była uroczysta premiera książki pt. „Wspomnienia weteranów misji pokojowych i stabilizacyjnych z powiatu tarnowskiego”, autorstwa Wójta Gminy Wietrzychowice pana Tomasza Banka oraz pracownic Gminnego Centrum Kultury w Wietrzychowicach pani Jolanty Kabat Kozińskiej oraz Izabeli Gorli.

Innym spotkaniem zorganizowanym przez GCK w Wietrzychowicach było ogłoszenie konkursu na najładniejsze zdjęcie o tematyce jesiennej. Seniorzy podziwiali możliwości fotograficzne zarówno dzieci jak i dorosłych, zachwycali się uchwyconym pięknem naszej „złotej polskiej jesieni”.

Kolejnym wyjściem seniorów było spotkanie w sali widowiskowej GCK z zaproszonymi gośćmi, w tym panią Jadwigą Łucarz, panem Mateuszem Borowcem, a także panem Czesławem Nowakiem. Tematem spotkania były opowieści z regionu oraz ciekawostki i legendy na temat poszczególnych miejscowości.

Październik to także miesiąc zmian w klubie. Taką zmianą dla seniorów było dołączenie do grona opiekunów pani Doroty Wojciechowskiej, która posiada zdolności artystyczne i plastyczne. Seniorzy bardzo ciepło przyjęli panią Dorotę i już od pierwszych spotkań zaczęli tworzyć przeróżne kompozycje, które chcą zabrać ze sobą na świąteczny kiermasz Bożonarodzeniowy, organizowany w Gminie Wietrzychowice.

Seniorzy nie zwalniają też z zajęć kulinarnych. W tym miesiącu postawili na ciepłą zupę ogórkową, oraz na gorące kiełbaski, które dodają sił do dalszych prac w klubie.

Zajęciami, które są prowadzone w klubie to także zajęcia umysłowe. Zarówno wspólne rozwiązywanie diagramów oraz różnych łamigłówek, które poprawiają szybkość myślenia, ćwiczą pamięć oraz wzbogacają wiedzę.

Jak wiadomo ruch to zdrowie, dlatego zarówno w postaci siedzącej jak i stojącej Seniorzy ćwiczą swoje stawy i mięśnie, aby być sprawniejszym i mieć więcej sił do dalszych zajęć. W tym przypadku korzystają także z możliwości internetowych, wyszukując nowe jeszcze nie stosowane ćwiczenia.

W każdym miesiącu seniorzy wzbogacają swoje zajęcia w nowe wydarzenia czy zajęcia, aby móc się wspólnie integrować oraz nie zwalniać tępa a iść z duchem czasu.