Klub Seniora w Miechowicach Wielkich to miejsce, gdzie oprócz zajęć prowadzonych na miejscu w klubie, seniorzy mieli możliwość brać udział w wyjazdach i wyjściach organizowanych zarówno przez Klub Seniora jak i przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach.

         Początek miesiąca zaczął się wyjazdem do Wadowic, dzięki zajęciom, które były organizowane przez GCK w Wietrzychowicach.  Na miejscu  wycieczkowicze zwiedzili Muzeum Jana Pawła II oraz Bazylikę pod wezwaniem Ofiarowania NMP. Atrakcją, bez której nie zaliczyliby Wadowic było spróbowanie słynnej „kremówki papieskiej”. Następnym punktem wyjazdu był Park Rozrywki w Inwałdzie. Tam zarówno dorośli jak i dzieci mogli znaleźć coś dla siebie.

         Bardzo ważnym wydarzeniem był wyjazd seniorów do Dębna na spotkanie organizowane w ramach promocji  programu „Senior+”. Na to spotkanie seniorzy zabrali swoje prace, które wykonywali na zajęciach. Przygotowali także wspólnie z klubem z Jadowniki Mokrych występ sceniczny, podczas którego zaprezentowali  piosenki oraz monolog. Seniorom przygrywali: na akordeonie pan Tadeusz Dulian, a na klarnecie pan Stanisław Majcher, natomiast monolog wygłosiła pani Helena Tarchała. Seniorzy mogli w tym dniu zintegrować się z członkami klubów z różnych miejscowości, zobaczyć ich dzieła i posłuchać ich występów.

         Wrześniowa tradycja, to czytanie polskich dzieł literackich, odbywająca się w całej Polsce. W tym roku seniorzy z Miechowic razem z Gminnym Centrum Kultury w Wietrzychowicach oraz Szkołą Podstawową w Wietrzychowicach przygotowali to wydarzenie w Bibliotece Publicznej. W tym roku lekturą wybraną przez Parę Prezydencką był utwór Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Na pamiątkę tego wydarzenia osoby czytające dostały pisemne podziękowania.

         Oprócz wyjazdów seniorzy byli bardzo zajęci u siebie w klubie. Przede wszystkim przygotowywali swoje prace, które miały być zabrane do Dębna. W inne dni seniorzy ćwiczyli repertuar piosenek, które mieli zaprezentować na przedstawieniu.

         We wrześniu Seniorów, odwiedzili niezwykli goście. Do klubu przybyło małżeństwo z synem i tłumaczem, którzy poszukiwali swojej rodziny mieszkający dawniej w Miechowicach Wielkich. Pani Sandra z Timem i Benem poszukiwali swoich przodków o nazwisku Sass. Seniorzy włączyli się do rozmowy i starali się pomóc w odnalezieniu korzeni tejże rodziny odświeżając pamięć z młodych lat. Jak co miesiąc, seniorzy ćwiczą swoją sprawność poprzez udział w zajęciach fizycznych, do których wykorzystują pomoce takie jak piłki do gimnastyki, pałeczki. Dla bezpieczeństwa niektóre ćwiczenia wykonują siedząc na krzesełkach.