Chociaż wrzesień jest miesiącem, w którym kończy się lato, to w Klubie Seniora nadal jest bardzo gorąco.

         Jednym z takich wydarzeń, z którego seniorzy mogą być zadowoleni był wyjazd do Wadowic i Inwałdu, organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach z projektu „ EtnoPolska”. W Wadowicach seniorzy zwiedzali Muzeum Jana Pawła II i Bazylikę, a w Inwałdzie Park Rozrywki. Seniorzy wrócili bardzo zadowoleni z tego wyjazdu.

          Kolejnym wyjazdem było spotkanie Klubów Seniora w Dębnie, w ramach promocji programu „Senior+”. Na to spotkaniu seniorzy zaprezentowali swoje  rękodzieła, które wykonywali na zajęciach w klubie, a którymi chcieli się pochwalić. Na spotkaniu mieli możliwość obejrzeć prace, które wykonują inne kluby. Mogli podpatrzeć techniki oraz materiał, z którego były wykonane. Oprócz wystawy z pracami seniorzy razem z klubem z Miechowic Wielkich zaprezentowali kilka utworów. Do  piosenek zagrał pan Tadeusz Dulian na akordeonie oraz pan Stanisław Majcher na klarnecie. Całość występu dopełnił monolog pani Heleny Tarchały. Występ naszych seniorów bardzo podobał się publiczności, a klubowicze jeszcze długo mile wspominali ten wyjazd na spotkaniach w klubie.

         Oprócz wyjazdów seniorzy na zajęciach wykonywali różne formy aktywności.

         Na zajęciach plastycznych poprawiali pracę swoich rąk, a w szczególności palców. We wrześniu stworzyli przepiękne słoneczniki upamiętniające początek jesieni. Kolejnym dziełem były kubeczki z kolorowych patyczków, do których można wkładać np. kwiatki lub kredki.

         Panowie tak polubili układanie puzzli, że zaczęli kolejne obrazki tworzyć ćwicząc przy tym swoją pamięć wzrokową oraz palce. Nie zabrakło w klubie także ćwiczeń, które poprawiają pracę mięśni rąk i nóg, w tym ćwiczenia wykonywane na bieżni lub orbitreku.