Grudzień to ostatni miesiąc w 2023 roku. W tym miesiącu odbywają się liczne spotkania, które są dla większości ludzi bardzo ważne, w których można powiedzieć wiele ciepłych słów oraz życzeń.

Tak było także w Klubie Seniora w Jadownikach Mokrych. Jednym z takich wydarzeń, była „Wigilia dla samotnych” organizowana przez Sołectwo Jadowniki Mokre, Koło Gospodyń Wiejskich z Jadownik Mokrych oraz Pana Jana Bylicę. To spotkanie było przygotowane, przede wszystkim dla osób samotnych z sołectwa Jadownik Mokrych. Klub Seniora z Jadownik, został poproszony przez panią sołtys Urszulę Kogut o przygotowanie przedstawienia Bożonarodzeniowego. Do współpracy przy jasełkach seniorzy zaprosili chętne dzieci ze swojej miejscowości, a do zagrania kolęd poprosili Panią Joannę Burzawę oraz Pana Tadeusza Duliana. Miesiąc grudzień przebiegał więc pod kątem prób do jasełek oraz przygotowaniu szopki Bożonarodzeniowej, która posłużyła jako dekoracja podczas występu.

Kolejnym spotkaniem wigilijnym, w którym seniorzy brali udział była wigilia organizowana przez przedszkolaków z oddziału Jadowniki Mokre. Dzieci przy pomocy swojej nauczycielki wykonały część artystyczną, a następnie wszyscy wspólnie zasiedli do przygotowanego poczęstunku. Na koniec spotkania zaśpiewano kilka kolęd. Seniorzy w podziękowaniu za wspaniałe przyjęcie przekazali dzieciom słodycze.

Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem w życiu klubu, było przygotowanie przez seniorów ich własnej wigilii. Podczas przygotowań do świąt i wigilii seniorzy oprócz ubierania choinek i wykonywaniu stroików udekorowali także okna w klubie, zamieszczając witraże świąteczne. Na ten dzień zaproszono kilka osób, które przez cały rok współpracowały z klubem. Między innymi: Pan Tomasz Banek – Wójt Gminy Wietrzychowice, Pan Jan Bylica, Pan Tadeusz Dulian oraz przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po modlitwie, którą poprowadził ks. Bogdan Walerowski, wszyscy przełamali się opłatkiem. Następnie do klubu przybyła delegacja uczniów szkoły podstawowej wraz z opiekunem Panią Dorotą Stokłosą. Złożono Seniorom życzenia, podarowano także stroiki i kartki świąteczne wykonane przez uczniów. Kolejną częścią wigilii była wieczerza przygotowana przez panie z klubu. Po posiłku wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki.

Chociaż miesiąc grudzień obfitował w wiele wydarzeń, seniorzy znaleźli czas na aktywność fizyczną. Podczas spotkań w klubie, wykonywano różne ćwiczenia ogólnousprawniające, także z wykorzystaniem sprzętów: bieżni i orbitreku.

W doskonałej formie i świetnych humorach Seniorzy zakończyli 2023 rok. Był to już trzeci rok istnienia klubu.