Kolejny rok w klubie seniora dobiega końca. Miesiąc grudzień upływał głównie nad przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia ale na początku grudnia, świętowano imieniny Pani Barbary i pani Leokadii. Panie przygotowały smakowite potrawy. Seniorzy uczcili solenizantki śpiewając im tradycyjne „Sto lat”, przy akompaniamencie Pan Stanisława i Pan Tadeusza.

W Klubie Seniora w Miechowicach, jak w każdym miesiącu tak i w grudniu, nie mogło zabraknąć zajęć kulinarnych. Tym razem seniorzy postawili na coś słodkiego i przygotowali gofry. Ten przysmak przyrządzili na nowej gofrownicy, którą dostali z okazji „Dnia Seniora”.

Jednak głównymi zajęciami, w które angażowali się seniorzy to zajęcia rękodzieła. Na tych zajęciach seniorzy wykonywali stroiki Bożonarodzeniowe, które przeznaczone była na kiermasz świąteczny. Do wykonania stroików wykorzystali przede wszystkim naturalne materiały typu: szyszki, żołędzie lub korę z drzewa. Atmosfera na kiermaszu była bardzo świateczna, w której można było z daleka poczuć „magię świąt”. Każde stoisko mogło zaprezentować także wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Seniorzy wybrali „Pastorałkę od serca do ucha”.

Głównym wydarzeniem w życiu klubu w grudniu, jak to zawsze bywa przed świętami, była zorganizowana wigilia klubowa, w której wzięli udział zaproszeni na ten dzień goście. Osobami przybyłymi do klubu na ten szczególny dzień byli: Wójt Gminy Wietrzychowice Pan Tomasz Banek, ksiądz Paweł Śliwa, Pan Jan Bylica, Pan Tadeusz Dulian oraz pracownice GOPS- u z Panią kierownik Dorotą Czarną na czele. Na ten dzień seniorzy sami przygotowali dania wigilijne. Po przywitaniu wszystkich zebranych, ksiądz Paweł Śliwa poprowadził modlitwę przed wieczerzą. Następnie wszyscy połamali się opłatkiem i zasiedli do stołu. Aby umilić sobie czas, po spożytym posiłku, śpiewano kolędy, do których muzykę zagrał pan T. Dulian.

Chociaż seniorzy w grudniu dużo czasu poświęcili na wykonanie stroików to znaleźli też czas na inne prace plastyczne typu malowanie kredkami i pisakami, dzięki któremu ćwiczą pracę palców, nie zabrakło także zajęć fizyczne, na których mogą rozruszać swoje mięśnie i stawy.

Rok 2023 upłynął seniorom bardzo aktywnie. Świętowano przeróżne okazje zaczynając od Dnia Babci i Dziadka, przez Dzień Kobiet i Mężczyzn, obchodząc imieniny oraz Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia. W tym roku Klubowicze Z Miechowic Wielkich wspólnie z Klubem Seniora z Jadownik Mokrych przygotowali występy, które prezentowali na „Memoriale płk. Władysława Kabata”, na „Święcie Fasoli w Nowopolu”, a także wystąpili na przeglądzie Klubów Seniora z programu Senior+ w Dębnie. Szczególne podziękowania należą się Panu Tadeuszowi Dulianowi, który w tym roku gościnnie uczęszczał do klubu, poświęcając sporo swojego czasu i talentu muzycznego, aby uświetnić oprawą muzyczną wiele uroczystości, wyjazdów oraz wydarzeń odbywających się w klubie.

Wszyscy seniorzy nie mogą doczekać się co przyniesie rok 2024 r. .