Styczeń dla Seniorów zaczął się dużą zmianą prowadzących zajęcia. Od tego miesiąca zajęcia dla Seniorów prowadzą: Kinga Urban, Stanisław Magiera oraz Stanisław Nowak.

Seniorzy w Klubie w Jadownikach Mokrych w miesiącu styczniu spędzali czas na wielu zajęciach. Jednym z nich było wzięcie udziału w „Konkursie Kolęd i Pastorałek”, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Do tego konkursu przygotowywali się przez kilka spotkań, aby jak najlepiej wystąpić przed jury konkursu, a zwłaszcza przed publicznością zgromadzoną w sali Gminnego Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Do konkursu Seniorzy wybrali kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”. W wykonaniu tej kolędy pomagał Pan Stanisław Majcher, przygrywając na akordeonie.

Seniorzy w klubie obchodzili także święto Babci i Dziadka. W tych dniach nie zapomniały o nich dzieci z oddziału przedszkola w Jadownikach Mokrych. Reprezentująca ich pani Małgorzata Policht, będąca kierownikiem przedszkola w Wietrzychowicach przyniosła przygotowaną przez dzieci laurkę w kształcie serca oraz wpisanymi na nią imionami dzieci, mniejsze laurki dla każdego Seniora, a także piękny kwiat. Seniorzy odwdzięczyli się, przekazując słodkości dla dzieci. Aby upamiętnić swoje święto, klubowicze namalowali na szkle postacie babci i dziadka.
W miesiącu styczniu Seniorów odwiedziła Pani Barbara Kamysz-Wietecha – pracownik socjalny GOPS Wietrzychowice przekazując Seniorom informacje o możliwości ubiegania się o wypłatę dodatku osłonowego. Seniorom zostały wyjaśnione zasady przyznawania tych świadczeń oraz udzielono instrukcji w zakresie prawidłowego wypełnienia wniosku. Pani Barbara udzieliła także informacji na temat  pozyskania pomocy rzeczowej w postaci żywności w ramach programu POPŻ. 

Do Klubu Seniora dotarło zaproszenie na wystawę pt. „Szklane negatywy”. Autorem negatywów był Marceli Jarosz, nauczyciel ze szkoły w Miechowicach Wielkich. Klubowicze przyjęli zaproszenie i 11 stycznia stawili się w Domu Ludowym w Jadownikach Mokrych, gdzie wystawa miała miejsce. Prowadzącą była Pani Jadwiga Gorla dyrektor GCK w Wietrzychowicach.  Następnie o wystawie opowiedział historyk Mateusz Raczek, który całą wystawę przygotował, począwszy od znalezienia zdjęć, wyczyszczenia ich, zdigitalizowania oraz opublikowania ich. Zdjęcia z wystawy można oglądać na stronie internetowej szklanenegatywy.pl. Następnie głos zabrała dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wietrzychowcach Pani Jadwiga Łucarz, która jest z  wykształcenia i z zawodu nauczyciel historii przedstawiając historię wsi z naszej gminy. Kolejnym mówcą był Pan Czesław Nowak wieloletni były naczelnik naszej gminy. Opowiedział niektóre wątki historyczne z II Wojny Światowej. Na koniec Seniorzy oglądali wystawę i rozpoznawali ludzi z fitografii.

W miesiącu styczniu  Seniorzy w siedzibie Klubu chętnie prowadzili rozgrywki meczu w piłkarzyki, a także ćwiczyli na bieżni, orbitreku i rowerku.

Rękodziełami, które Seniorzy wykonali na zajęciach w tym miesiącu były m.in. bałwanki oraz serduszka ze styropianu obklejone różnymi materiałami.