Nowy rok w Klubie Seniora w Miechowicach Wielkich zaczął się z nowymi prowadzącymi. Zajęcia z klubowiczami prowadzą: Kinga Urban, Stanisław Nowak oraz Stanisław Magiera.

Klubowicze w tym miesiącu wzięli udział w konkursie kolęd organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Dzięki temu mogli przeżyć niezwykłe emocje towarzyszące temu wydarzeniu. Klubowicze do zaśpiewania wybrali kolędę o nazwie „Jezusa Narodzonego”. 

W klubie Seniorzy świętowali dzień Babci i Dziadka. Klubowicze utworzyli z ubrań, materiałów i innych przedmiotów postacie, kukły babci i dziadka. Wykonali również prace plastyczne. Namalowali farbkami babcię i dziadka na szkle.

W tym dniu do klubu przybyła kierownik przedszkola w Wietrzychowicach pani Małgorzata Policht przynosząc Seniorom piękną kartkę na pamiątkę ich święta zrobioną przez dzieci oraz  mniejsze laurki dla każdego seniora. W zamian Seniorzy przekazali na ręce pani Małgosi troszkę słodkości dla dzieci za ich trud i chęci, jakie włożyli w przygotowanie prezentu. 

Niekiedy seniorzy gotują pyszne dania w swojej kuchni. Było to i tym razem. Seniorzy zdecydowali się na placki ziemniaczane. Wspólnie przygotowali listę zakupów. W kolejny dzień z przyniesionych produktów stworzyli pyszne danie.

Na zajęciach nie zabrakło ćwiczeń fizycznych z różnymi pomocami typu ciężarki. Mogli także nauczyć się kroków do piosenek.

W styczniu nie zabrakło śpiewania. Klubowicze ze względu na okres Bożego Narodzenia śpiewali przeróżne kolędy. Było także miejsce na śpiewanie piosenki o babci i dziadku, a także innych piosenek, które dobrze znają i lubią.

Seniorzy przygotowują się do Walentynek. Wykonane przez nich rękodzieło to styropianowe serduszko obklejone różnymi materiałami m.in. cekinami czy wstążkami. Niektórzy do ozdobienia użyli farbek i brokatu. Innym dziełem, które wykonywali były kartki Walentynkowe robione metodą Quilingu. 

Swój talent zaprezentował także p. Józef Mróz, który zrobił karmnik dla ptaków. Karmnik stanął przed oknami klubu, gdzie Seniorzy mogą obserwować, jak ptaki przylatują i jedzą przyniesione dla nich przez Klubowiczów różności.   

W miesiącu styczniu Seniorów odwiedziła Pani Barbara Kamysz-Wietecha – pracownik socjalny GOPS Wietrzychowice przekazując Seniorom informacje o możliwości ubiegania się o wypłatę dodatku osłonowego. Seniorom zostały wyjaśnione zasady przyznawania tych świadczeń oraz udzielono instrukcji w zakresie prawidłowego wypełnienia wniosku. Pani Barbara udzieliła także informacji na temat  pozyskania pomocy rzeczowej w postaci żywności w ramach programu POPŻ.