Kwiecień w Klubie Seniora zaczął się dla klubowiczów spotkaniem w bibliotece i oglądaniem wystawy autorstwa Stanisława Majchra, który jest mieszkańcem Jadownik Mokrych oraz uczestnikiem Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich. Głównym tematem wystawy są kwiaty w różnej postaci, przede wszystkim w wazonach na płaskiej powierzchni np. stół. Seniorzy, którzy przybyli na to spotkanie z zaciekawieniem oglądali dzieła oraz albumy przyniesione przez autora.

         W miesiącu marcu został przekazany do Gminnego Centrum Kultury w Wietrzychowicach stroik świąteczny, który wziął udział w konkursie na Wielkanocną pisankę. Jury konkursu oceniło stroik i przyznało za niego    II miejsce. Klub Seniora oprócz dyplomu otrzymał również nagrodę w postaci farb olejnych oraz innych przydatnych akcesorii,  które posłużą do wytwarzania następnych dzieł przez seniorów.

         W tym miesiącu seniorzy swoje umiejętności przelali na tworzenie dekoracji i stroików wielkanocnych. Z wytworzonych przez nich dzieł powstały pisanki, kartki świąteczne, palmy oraz stroik. Stroik wielkanocny został przeznaczony dla gości z Ukrainy. Delegacja z klubu w wielkim tygodniu przekazała zrobiony stroik paniom, które goszczą w Jadownikach Mokrych.

         Przed świętami wielkanocnymi Klub Seniora w Jadownikach Mokrych odwiedzili przedstawiciele szkoły z grupy wolontariuszy, z panią Dorotą Stokłosą. Dzieci przyniosły klubowiczom stroiki świąteczne oraz własnoręcznie upieczoną babkę, a także zrobione przez siebie kartki wielkanocne. Pamiątkowe stroiki przekazali także goście z sąsiedniego Ośrodka Opiekuńczego Dla Dzieci i Młodzieży. Stroiki przynieśli ksiądz dyrektor Marek Kogut, kierownik Ośrodka pani Adrianna Błaszczyk i dzieci z tutejszego ośrodka wraz z opiekunem panią Agatą Dudek.

         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach otrzymał dla Klubu Seniora testy wykrywające koronawirusa. Na zaproszenie GOPS Wietrzychowice pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia Wietrzychowice, Pani Zofia Dzik, odwiedziła Klub Wesoła Ferajna. Podczas spotkania Pani Zofia tłumaczyła jak przeprowadza się badanie oraz odpowiadała na różne pytania o charakterze zdrowotnym zadawane przez seniorów.

         Temat zdrowia jest bardzo ważny dla seniorów. Na zajęciach, które prowadził pan Stanisław Magiera seniorzy mogli dowiedzieć się o czym należy pamiętać gdy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia życia swojego lub cudzego. Klubowicze mogli spróbować przeprowadzić masaż serca na manekinie i dowiedzieli się jak to robić w prawidłowy sposób. 

         Pod koniec miesiąca do seniorów przybył pan Wojciech Gwóźdź, który jest łowczym w klubie łowieckim „TROP”. Pan Wojciech przedstawił seniorom na czym polega praca w kole, co należy wiedzieć o zwierzętach oraz na czym polega polowanie. Następnie podczas rozwiązywania quizów dopełniał informację na temat wyglądu zwierząt.          Na zajęciach seniorzy ćwiczą zarówno mięśnie ramion, nóg oraz mięśnie szyi, np. wykorzystując przy tym gumy rozciągające lub zabawę grupową z chustą. Ostatnie dni kwietnia były na tyle ciepłe dlatego seniorzy wybrali się na spacer do pobliskiego ośrodka, żeby poćwiczyć na siłowni zewnętrznej oraz pospacerowali po sąsiednich ogrodach wśród wiosennych kwiatów. Gdy wrócili do klubu, odwiedził ich Wójt Gminy Wietrzychowice, pan Tomasz Banek, z którym seniorzy mogli posiedzieć i porozmawiać o bieżących sprawach.