Klub Seniora w Miechowicach Wielkich w tym miesiącu odebrał nagrodę za I miejsce w konkursie Pisanki Wielkanocnej organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Klubowicze byli zadowoleni z tego faktu oraz z nagród, które otrzymali. Nagrodami przyznanymi za I miejsce były pistolet do klejenia na gorąco oraz markery kolorowe. Obie rzeczy bardzo przydadzą się seniorom do tworzenia następnych dzieł.

         Okres Wielkanocy to przygotowanie się do zmartwychwstania Pana Jezusa, pokoju i pojednania. Seniorzy z Miechowic zrobili stroiki i przekazali je gościom z Ukrainy mieszkającym na terenie Gminy Wietrzychowice, zwłaszcza tym, którzy uciekli w ostatnim czasie ze swojego kraju. Stroiki od Klubu z Jadownik Mokrych i Klubu z Miechowic Wielkich zostały przekazane do instytucji z naszej gminy takich jak: Szkoła Podstawowa, Urząd Gminy czy Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych.

         Do klubowiczów z Miechowic Wielkich przybyła delegacja ze Szkoły Podstawowej z opiekunem panią Dorotą Stokłosą. Uczniowie przekazali życzenia świąteczne oraz własnoręcznie zrobione stroiki i upieczoną babkę. Dzieci zrobiły także pamiątkowe kartki dla każdego seniora.

         Miesiąc kwiecień był także miesiącem gości przybyłych do klubu. Oprócz dzieci ze szkoły do klubu przybył także pan Wojciech Gwóźdź, który jest łowczym w kole łowieckim „TROP” działającym na terenie Gminy Wietrzychowice. Pan Wojciech opowiedział klubowiczom czym koło łowieckie się zajmuje, na czym polegają polowania i ich działania. Podczas wypełniania quizów łowczy uzupełniał wiedzę o informację na temat poszczególnych gatunków zwierząt.

          Innym z gości odwiedzających klub była pielęgniarka z ośrodka Zdrowia Wietrzychowice pani Zofia Dzik. Przybyła ona na zaproszenie  GOPS Wietrzychowice. Objaśniała zasady przeprowadzania testu na koronawirusa, które Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach otrzymał z  przeznaczeniem dla  członków Klubu Seniora. Test Klubowicze mogą wykonać jeśli zauważą u siebie objawy chorobowe i nie będą pewni swojego stanu zdrowia. Pani pielęgniarka opowiedziała jak zrobić  test, na co zwracać uwagę. Seniorzy  dopytywali  także o inne kwestie zdrowotne.

         W miesiącu kwietniu Klubowiczów odwiedził także Wójt Gminy Wietrzychowice, który rozmawiał z seniorami na temat bieżących spraw klubu oraz bieżących spraw gminy.          Podczas cyklicznych zajęć seniorzy ćwiczą umiejętności manualne np. wykonując rękodzieło. W tym miesiącu były to głównie kwiatki, pisanki, stroiki. Innym rodzajem zajęć były ćwiczenia fizyczne w różnej postaci. Aby poprawić mięśnie swojego ciała klubowicze używali w ćwiczeniach piłek rehabilitacyjnych oraz chusty. Seniorzy mogli też popróbować swoich sił w zadaniach umysłowych, najczęściej w rozwiązywaniu wspólnie quizów.