W miesiącu lutym seniorzy z Jadownik Mokrych wraz z seniorami Klubu Miechowie Wielkie, wyjechali do Radłowa. Celem lutowego wyjazdu było zastąpienie zajęć fizycznych dobrą zabawą na kręglach. Po skończonych rozgrywkach seniorzy udali się do siedziby Klubu Seniora w Radłowie, która znajduje się w budynku straży pożarnej. Radłowscy klubowicze goscili nasze kluby z okazji „Walentynek”. Gospodarze przygotowali także konkurencje między klubami. Po zawodach wszyscy wspólnie biesiadowali.

            Początek lutego to także zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Seniorzy na jednym z zajęć rozebrali choinki i spakowali ozdoby bożonarodzeniowe, aby można je użyć kolejnym razem.

            Innym spotkaniem było celebrowanie imienin pani Marii, która obchodziła swoje święto w dniu Matki Boskiej Gromnicznej.

            Luty to miesiąc zakochanych. Z okazji tego dnia seniorzy przygotowali serduszka, które następnie zawiesili na swojej gazetce.

            Środa popielcowa to początek Wielkiego Postu, dlatego seniorzy zorganizowali w klubie ostatki tzw. „Śledzik”. Klubowicze przygotowali na ten dzień przeróżne potrawy i przy muzyce świętowali koniec karnawału.

            Czas Wielkiego Postu, to czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Seniorzy kompletowali materiały i ozdoby do wykonania stroików świątecznych. Oprócz stroików na warsztat prac manualnych trafiły także kurczaczki i zajączki z  wykorzystaniem włóczki oraz innych materiałów. Są to precyzyjne i pracochłonne rękodzieła.              Na zajęciach seniorzy mieli możliwość porozmawiać wspólnie na temat wydarzeń w naszej Gminie Wietrzychowice. Chętnie także uzupełnili ankiety przygotowane przez gminę.