Miesiąc luty rozpoczął się zabawą karnawałową, która odbyła w Domu Ludowym w Jadownikach Mokrych. Członkowie miechowickiego Klubu Seniora bawili się wspólnie z seniorami z Jadownik Mokrych oraz zaproszonymi seniorami z Radłowa. Swoją obecnością zaszczycili nas także, Wójt Gminy Wietrzychowice pan Tomasz Banek, panie pracujące w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, pan Jan Bylica, który wspiera seniorów z terenu naszej gminy. Atmosfera do tańca była szampańska, a seniorzy na parkiecie wirowali w rożnych rytmach muzyki, którą przygotował i przygrywał pan Tadeusz Dulian. Podczas wyśmienitej zabawy goście mogli odpocząć przy poczęstunku i słodkościach przygotowanych przez seniorów z Jadownik i Miechowic Wielkich.

Historia Tłustego Czwartku sięga bardzo dawnych czasów, ale zawsze jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Uczestnicy Klubu Seniora w Miechowicach Wielkich pamiętali o tej tradycji i w miłej atmosferze przy kawie i herbacie, również podtrzymali ten staropolski zwyczaj jedzenia słodkich pączków.

Klubowicze brali udział także w spotkaniu członków projektu ETNOPOLSKA. W sali GCK Wietrzychowice zostały wręczone wszystkim przybyłym osobom pamiątkowe albumy z przebiegu tego projektu.

11 lutego Seniorzy uczestniczyli w Balu Seniora, który odbył się w restauracji Joanna w Wietrzychowicach. Dla gości przygotowano poczęstunek, gorące i zimne napoje oraz różnorodne ciasta. Oprócz możliwości tańczenia, organizatorzy zapewnili szereg atrakcji takich jak fotobudka, występ chóru parafialnego i występ wodzirejów.

W dniu 28 lutego w naszym Klubie odbyło się spotkanie seniorów z Miechowic Wielkich i Jadownik Mokrych z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego panem Józefem Gawronem oraz z Wójtem Gminy panem Tomaszem Bankiem. W trakcie spotkania rozmawiano na temat lokalnych inicjatyw. Seniorzy otrzymali też od pana Marszałka różnorodne upominki.

Odbywały się również zajęcia z rękodzieła, na których seniorzy wykonywali prace przy stroikach wielkanocnych, przygotowywali ozdoby wielkanocne a także dekoracje do pomieszczeń Klubu.

Jak w każdym miesiącu tak i w lutym odbywały się zajęcia z treningu pamięci dla seniorów. Uczestnicy podczas spotkań ćwiczyli pamięć oraz koncentrację poprzez rozwiązywanie rebusów, krzyżówek, zagadek umysłowych i gier stolikowych. Seniorzy próbowali swoich sił także w grze planszowej „Milionerzy”. Pomimo trudnych pytań udało się ukończyć grę i wyłonić zwycięzcę.

Wykonywano również ćwiczenia gimnastyczne na Piłkach i ćwiczenia z gimnastyki krzesełkowej. Odbyły się również dwugodzinne zajęcia z panią rehabilitantką mające na celu wzmacnianie mięśni kończyn górnych, ćwiczenia oddechowe i nauka prawidłowej postawy.

W miesiącu lutym klubowicze z chęcią zaglądali do kuchni gdzie przygotowywali pyszne kanapki oraz ugotowali żurek na zakwasie, z jajkiem, kiełbasą i skwarkami.