Początek miesiąca maja dla Seniorów zaczął się spotkaniem autorskim z Elżbietą Romanowską, aktorką serialową, filmową i teatralną, autorką książki pt. „Kobieta nieperfekcyjna”.  Seniorzy mogli ją na własne oczy zobaczyć oraz zrobić sobie z nią zdjęcie. Spotkanie miało miejsce w Gminnym Centrum Kultury  w Żabnie. Podczas  spotkania odbyło się także losowanie nagrody dla publiczności, którą była książka autorstwa pani Elżbiety. Niespodziewanie taką książkę wygrał nasz klubowicz pan Andrzej.

Ważnym wydarzeniem dla klubu, w miesiącu maju, były warsztaty kulinarne prowadzone przez panią Annę Patrzałek z krakowskiego Banku Żywności. Podczas zajęć klubowicze oraz zaproszone osoby, korzystające z pomocy żywnościowej, poznali nowe przepisy na różne smakołyki. Seniorzy mogli przygotować dania znane im, choć robione w ciut inny sposób niż zazwyczaj. Przyrządzonymi daniami, które potem każdy mógł skosztować były: babeczki czekoladowo – bananowe, sałatka gyros, sałatka rzymska oraz chlebek ziołowy.

Choć poza budynkiem już na dobre zawitała wiosna to Seniorzy znaleźli czas na zajęcia manualne tj. wykonanie  ozdób i udekorowanie nimi klubu. W tym miesiącu takimi ozdobami były motylki, robione z rolek po papierze toaletowym oraz ozdobnych kartek kolorowych a także dodatków które upiększają te dzieła.   W inny dzień seniorzy kolorowali pisakami i kredkami mandale, które zawisły na tablicy informacyjnej. Nie zabrakło także ćwiczeń umysłowych. Cyklicznie także, realizowane są usprawniające ćwiczenia fizyczne. Seniorzy przy podkładzie muzycznym ćwiczą z pomocą piłek gimnastycznych, drążków lub krzesełek. Bardzo chętnie sami wymyślają ćwiczenia, które następnie powtarza reszta grupy.
Jak co miesiąc Seniorzy wspólnie przygotowują w kuchni ustalone wcześniej danie. W tym miesiącu takim posiłkiem była fasolka po Bretońsku. Po skończonej pracy wszyscy zasiedli do stołu i wspólnie degustowali danie. W tym miesiącu seniorzy świętowali imieniny panów Stanisławów. Wszyscy śpiewali sto lat oraz inne piosenki, a także w tym dniu tańczyli. Jest to bardzo lubiana przez Seniorów forma spędzania czasu, co sprzyja wzajemnej integracji i zacieśniania więzi koleżeńskich.